ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

НСЖУ заявила, що затриманий за держзраду депутат незаконно називає себе її членом

27.04.2022, 17:07

Національна спілка журналістів України заявила, що затриманий за підозрою в держзраді депутат Херсонської міської ради Ілля Карамаліков не має стосунку до спілки та незаконно називає себе її членом.

Про це повідомила НСЖУ 27 квітня, провівши відповідну перевірку.

“Як встановила перевірка, Одеська регіональна організація НСЖУ у квітні 2021 року скасувала своє рішення про прийом дев'яти нових членів спілки, серед них – і Ілля Карамаліков. Затриманий депутат не має стосунку до журналістської організації і незаконно називає себе членом НСЖУ, в тому числі в соціальних мережах”, – йдеться в повідомленні. 

Голова Ревізійної комісії НСЖУ Йосип Бурчо зауважив, що, відповідно до статуту, приймають та виключають членів обласні осередки, але статут не позбавляє ревізійну комісію контролювальних функцій як за діяльністю спілки, так і за діяльністю обласних організацій.

“Ми маємо право і повинні таке рішення приймати. Рішення має бути одне – виключити з рядів спілки”, – наголосив Йосип Бурчо.

Також за пропозицією голови НСЖУ Одеська організація проведе звіряння своїх членів, які можуть зараз перебувати на Херсонщині чи на тимчасово окупованих територіях інших областей. Створено окрему робочу групу НСЖУ, яка реагуватиме на випадки колабораціонізму журналістів та виключатиме їх з організації. Окрім цього, ухвалено рішення про зупинення членства тих спілчан, які свого часу вступали до НСЖУ, перебуваючи на території росії, Білорусі чи Придністровʼя.

Як повідомляв ІМІ, Служба безпеки України затримала депутата Херсонської міської ради Іллю Карамалікова за підозрою в державній зраді. Ілля Карамаліков на фейсбук-сторінці називає себе членом НСЖУ.

Також Ілля Карамаліков називав себе журналістом видання “Херсонський вісник new”, яке належить Геннадію Шелестенку. Сам Шелестенко підтвердив, що Карамаліков співпрацює з виданням.

Голова Одеської обласної організації НСЖУ Юрій Работін підтвердив ІМІ, що Карамаліков вже не є членом їхньої організації. “Ще півтора року тому десь, було, ми приймали його. Було. А потім скасоване було рішення”, – розповів він.

Работін підтвердив, що Карамаліков був серед тих, кому видали посвідчення за протекцією Геннадія Шелестенка, який і опублікував відео з видаванням посвідчень, але під натиском медіаспільноти рішення про приймання цих людей до НСЖУ було скасоване.

27 квітня НСЖУ виключила зі своїх лав організатора видання Херсонський вісник new Геннадія Шелестенка за колабораціонізм та підтримку окупаційного режиму.

Liked the article?
Help us be even more cool!