ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Нове медіа, документальні фільми й книжки: медійники Чернігівщини підсумували 2024 рік

27.12.2024, 14:15
Павло Пущенко

Попри закриття низки газет протягом року, редакції медіа Чернігівщини вистояли, вижили й продовжують активно працювати, створюючи нові проєкти. 

На цьому наголосили редактори та журналісти під час зустрічі “Медіапідсумки 2024”, яку організував регіональний хаб Інституту масової інформації “Медіабаза Чернігів”, повідомляє представник ІМІ в Чернігівській області Павло Пущенко.

Медійники Чернігівщини під час зустрічі “Медіапідсумки 2024”. Фото Владислава Савенка

“Перше, що я сказала б з досягнень, – ми вижили й доволі непогано продовжуємо працювати”, – зазначила Ірина Сенченко, представниця Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

Попри близькість до кордону з Росією та воєнні дії, протягом цього року журналісти Чернігівщини реалізували нові проєкти, випустили багато якісних та унікальних документальних фільмів і написали книжки

Ірина Сенченко, представниця Національної ради з питань телебачення та радіомовлення в Чернігівській області. Фото Владислава Савенка

Присутні на заході журналісти поділилися своїми власними досягненнями, як-от ведення прямих ефірів, знімання документальних фільмів та участь у журналістських конкурсах. Також медійники Чернігівщини відзначили роботу своїх колег із “Суспільне Чернігів”, Івана Матвєєва, який знімає документальні фільми про російські воєнні злочини на Чернігівщині, та привітали з відкриттям нове онлайн-медіа Pechera.info.

Говорили журналісти й про виклики наступного, 2025 року. Зокрема, питання доступу до прикордонних населених пунктів залишається актуальним.

“Зараз важко з доступом до кордону, важко домовитися з військовими, щоб потрапити до прикордонних населених пунктів, адже безпекова ситуація цього не дозволяє”, – зазначила Олександра Мілашевська, журналістка “Суспільне Чернігів”.

Олександра Мілашевська, журналістка “Суспільне Чернігів”. Фото Владислава Савенка

За словами Ірини Сенченко, для Нацради теж це питання є проблемним, адже немає змоги моніторити, яке телебачення та радіо транслюється в прикордонних селах.

Ще одним викликом наступного року присутні назвали збереження медіа загалом. У Чернігові досі не закрите питання з фінансуванням комунального телеканалу “Новий Чернігів” на наступний рік, і наразі редакція була вимушена скоротити штат.

На думку медійників, питання існування анонімних телеграм-каналів, які поширюють дезінформацію та крадуть контент журналістів Чернігівщини, залишається актуальним і на наступний рік. Також викликом є відмова посадовців у наданні інформації та коментарів з аргументуванням воєнним станом у країні.

Медійники Чернігівщини під час зустрічі “Медіапідсумки 2024”. Фото Владислава Савенка

Регіональний координатор Інституту масової інформації та керівник Медіабази Чернігів Павло Пущенко зазначив, що за цей рік досягнень журналістів Чернігівщини в рази більше, ніж труднощів та викликів, які прогнозують медійники на наступний рік.

Павло Пущенко, регіональний координатор Інституту масової інформації в Чернігівській області. Фото Владислава Савенка

“Це дуже тішить! Зі свого боку медіабаза продовжить допомагати та підтримувати регіональні медіа і наступного року. Плани вже є, будемо працювати”, – сказав він.

Медіабази – це мережа регіональних хабів для журналістів, які Інститут масової інформації створив восени 2022 року для підтримки роботи незалежних медійників в умовах повномасштабної війни Росії проти України. У медіабазах медійники можуть безоплатно отримати захисне обладнання, пройти тренінги, попрацювати зі світлом та інтернетом тощо.

Liked the article?
Help us be even more cool!