Не менше 22 українських інтернет-ЗМІ заблоковані в Криму - правозахисники
03.08.2017, 12:02
Як мінімум 22 українських інформаційних ресурси повністю або частково недоступні в окупованому Криму. Такі результати моніторингу, проведеного Кримської правозахисною групою в липні 2017 року п'яти кримських містах, повідомляє Крим.Реалії.
Всього КПГ перевірила 27 сайтів. З повним переліком можна ознайомитися тут.
Моніторинг показав, що 11 сайтів з цього списку заблоковані весь п'ятьма провайдерами - БелНет (Білогірськ), Севстар (Севастополь), Тріолан (Сімферополь), Боспор (Керчь), Ялтанет (Ялта). Це сайти "Цензор.нет", "15 хвилин", "Європейська правда", "Крим SOS", "Громадське радіо", "Укрінформ", "5 канал", "Фокус", "Інформаційний опір", "След.нет", LinkedIn, РБК.
Примітно, що на сайті Роскомнагляду є інформація тільки про п'ять сайтів з моніторингового списку КПГ, заблокованих на території Росії за рішеннями судів, зазначають правозахисники.
Згідно з даними моніторингу, сайт "Крим.Реалії" частково заблокований в Ялті. Так, користувачі там не можуть прочитати частину матеріалів.
Керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник заявила, що результати моніторингу показали і виявили порушення свободи слова і висловлення думки, які закріплені в усіх керівних документах у сфері прав людини.
"Росія ще раз підтвердила, що на території Криму вона не збирається дотримуватися прав людини. Доступ до інформації - це один з ключових моментів, необхідних людям для вираження свободи думки", - зазначила правозахисниця.
З 1 серпня 2016 року у території Криму частково заблокували сайт "Крим.Реалії", проект Радiо Свобода. Доступ до сайту обмежив ряд інтернет-провайдерів. В ОБСЄ, коментуючи блокування Крим.Реалії, висловили стурбованість порушенням прав користувачів на отримання і поширення інформації в Інтернеті шляхом блокування доступу до інформаційних сайтів.
Liked the article?
Help us be even more cool!
Help us be even more cool!