ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Нацрада вирішила звернутися до суду для анулювання ліцензій ZIK та "112 Україна"

12.02.2021, 15:25
Фото - vesti.ua
Фото - vesti.ua

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення вирішила звернутися з позовом до суду щодо анулювання ліцензії телеканалам ZIK та “112 Україна”.

Такі рішення регулятор ухвалив на своєму засіданні 12 лютого, повідомляє “Детектор медіа”.

Звернутись до суду Нацрада планує через те, що обидва канали під час проведення кількох перевірок не надали усіх потрібних документів (зокрема, копії сіток мовлення). Таким чином не було можливості звірити інформацію моніторингу з сіткою мовлення. Такі дії, регулятор розцінив як умисні і склав відповідні акти. На основі яких і будуть сформовані звернення до суду.

Перевірки стосувались у тому числі трансляції зустрічі голови політради політичної партії “Опозиційна платформа – За життя”, народного депутата Віктора Медведчука з президентом Росії Володимиром Путіним у Москві.

Також Нацрада оголосила кілька попереджень за розпалювання ворожнечі в ефірі, у тому числі і через марафон “Тхне Соросом” та анонс марафону “Реванш соросятні”. За останній регулятор оштрафував ZIK. Сума штрафу становить 341 тисяч 667 гривень. Окрім цього штраф 114 тисяч гривень та два попередження отримав і канал “112 Україна”.

На засідання представники каналу ZIK та “112 Україна” не прийшли, оскільки, за словами членів Нацради, вважали що регулятор їх повідомив не належним чином і просили перенести розгляд питань після завершення карантину.

“Медведчуківські канали не вперше маніпулюють ковідом, щоб  не прийти на засідання Нацради”, - сказала голова регулятора Ольга Герасим’юк.

Тому регулятор розглядав питання щодо результатів перевірки без участі представника.

Також під час засідання Нацрада призначила ще одну перевірку каналу “112 Україна”. На цей раз через програму “Голос народу”, участь у якій брав народний депутат України ІІ-VII скликань Петро Симоненко. Його висловлювання, на думку регулятора, мають ознаки порушень законодавства. Зокрема,  заклики до розпалювання ворожнечі, поширення об'єктивної інформації, заклики до порушення територіальної цілісності України. Зокрема, Петро Симоненко казав під час ефіру: “Надо войну гражданскую прекратить, и вопрос о мире в Украине стоит ребром. От этого зависит очень многое”; “А вообще Украина потеряла Донбасс, как только она начала использовать армию. Антиконституционное было решение против мирного населения, против народа Украины, живущего на Донбассе”; “Исполнители – это украинские националисты и неофашисты, и они развязали эту войну. Это плацдарм огненный для противоречий между Украиной и Россией” тощо.

Нагадаємо, 6-8 жовтня NewsOne, «112 Україна» та ZIK транслювали програми та сюжети про зустріч народного депутата, одного з лідерів партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука з президентом Росії Володимиром Путіним у Москві. Темами зустрічі були налагодження відносин Росії з Україною, постачання російської вакцини від СОVID-19 «Супутник V» в Україну та святкування 75-річчя перемоги у німецько-радянській війні. 

Як повідомляв ІМІ, 26 листопада 2020 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила телеканалу ZIK (ТОВ "Телерадіокомпанія "Нові комунікації", Львів) позапланову безвиїзну перевірку через ознаки розпалювання ворожнечі й ненависті в анонсі телемарафону "Реванш соросятні".

28 лютого 2020 року на телеканалі ZIK відбувся телемарафон "Тхне Соросом". Уже в анонсі марафону співробітники телеканалу протягом усього дня обговорювали "мережу фанатів американських грошенят Сороса", які "захопили Україну". Телеканал ZIK стверджує, що "Джордж Сорос вирішив привласнити… цілі країни" і "особливо успішно він зайшов в Україну".

Liked the article?
Help us be even more cool!