ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Нацполіція: Свідчення білоруського екссиловика допоможуть вийти на слід замовників убивства Шеремета

19.01.2021, 17:00
Фото – Роман Пилипей / ЕРА
Фото – Роман Пилипей / ЕРА

Національна поліція повідомляє, що допитала колишнього заступника командира спецпідрозділу “Алмаз” МВС Білорусі Ігоря Макара в справі про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Про це повідомляється на сайті Національної поліції.

Згідно з повідомленням, чоловік передав слідчим аудіозаписи для опублікування і повідомив додаткові факти, які можуть допомогти вийти на слід замовників убивства Шеремета. Поліцейські забезпечували охорону життя та здоров’я свідка під час його перебування на території України. 

Макар має процесуальний статус свідка.

“Під час допиту свідок надав слідчим інформацію, котра може суттєво пришвидшити процес встановлення замовників та обставин підготовки підриву Павла Шеремета. Наразі поліцейські перевіряють отримані дані. Аудіозапис направлений на фоноскопічну експертизу”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, працівники Нацполіції підготували клопотання про надання міжнародної правової допомоги на проведення додаткових слідчих дій на території держав, пов’язаних з оприлюдненим аудіозаписом. Відповідні документи передано на погодження Офісу генерального прокурора.

Як повідомляв ІМІ, 18 січня колишній заступник командира спецпідрозділу “Алмаз” МВС Білорусі, нині представник громадянської ініціативи “Білоруський народний трибунал” Ігор Макар дав свідчення в Києві в справі про вбивство журналіста Павла Шеремета.

19 січня прессекретар Міністерства закордонних справ Республіки Білорусь Анатолій Глаз заявив, що в Білорусі є "переконливі свідчення" та аудіозапис у відповідь на записи розмов щодо планування вбивства журналіста Павла Шеремета, які оприлюднив колишній білоруський офіцер Ігор Макар.

Ігор Макар передав бельгійському виданню EUobserver для розслідування запис розмови у 2012 році за участю особи, голос якої нагадує голос тодішнього голови Комітету державної безпеки Білорусі Вадима Зайцева.

Під час розмови з двома співрозмовниками обговорюється операція з ліквідації журналіста Павла Шеремета, Олега Алкаєва (колишнього начальника слідчого ізолятора №1 у Мінську), Володимира Бородача (колишнього командира бригади спецпризначення) та В'ячеслава Дудкіна (колишнього виконувача обов'язків начальника антикорупційного управління).

4 січня 2021 року Білоруський народний трибунал, EUobserver та “Українська правда” опублікували записи розмови від 11 квітня 2012 року, голоси на яких нагадують голоси тодішнього голови КДБ Вадима Зайцева та працівників контртерористичного підрозділу КДБ “Альфа”, з якими проводили інструктаж.

Згідно з даними, Олександр Лукашенко нібито виділив на такі операції понад 1,5 мільйона доларів.

4 січня 2021 року Національна поліція повідомила, що в грудні 2020 року отримала в розпорядження інформацію щодо можливих замовників убивства журналіста Павла Шеремета й одержала дозвіл на проведення слідчих дій в одній з європейських країн.

 

Liked the article?
Help us be even more cool!