ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

На Закарпатті справу посадовця щодо відмови в доступі повернули до суду першої інстанції

08.09.2021, 12:30
Фото – kyiv.gp.gov.ua
Фото – kyiv.gp.gov.ua

Закарпатський апеляційний суд повернув кримінальну справу щодо обвинувачення ексголови Хустської районної ради Юрія Іванча в перешкоджанні журналістській діяльності до суду першої інстанції. Тепер Хустський районний суд повинен встановити, чи є провина посадовця у вчинені кримінального правопорушення. 

Про це представнику ІМІ в Закарпатській області повідомив потерпілий у справі, журналіст проєкту “ПравдаЄ” Станіслав Данко. 

Нагадаємо, йдеться про обвинувачення колишнього голови Хустської районної ради Юрія Іванча в перешкоджанні журналістській діяльності, що виявилося в ненаданні відповіді на інформаційний запит журналіста Данка у 2018 році. Останній цікавився розміром отриманої зарплати та іншої матеріальної допомоги керівництву райради.

Наприкінці 2019 року голові райради Іванчу було вручено підозру за статтею 171 Кримінального кодексу України. Обвинувальний акт передано до Хустського районного суду, суддя якого вирішив повернути документ місцевій прокуратурі на доопрацювання. 

Місцева прокуратура подала позов до Закарпатського апеляційного суду щодо скасування рішення суду першої інстанції про повернення обвинувального акта. 

Як повідомляв ІМІ, в апеляційному суді справа була призначена спочатку на жовтень 2020 року, втім засідання не відбулося. Через різні причини засідання перенесли на лютий 2021 року, воно не відбулося. Отже, засідання було призначене на 19 травня і згодом перенесене на останній місяць 2021 року. 

Утім, після громадського резонансу, розповів ІМІ журналіст Станіслав Данко, в апеляційному суді вирішили справу розглянути скоріше, ніж у грудні цього року. Засідання відбулося в серпні, на ньому колегія суддів (Животов Є. Г., Стан І. В., Феєр І. С.) задовольнила апеляційну скаргу представника прокуратури та скасувала ухвалу судді Хустського райсуду Михайла Довжанина про повернення обвинувального акта на доопрацювання. 

“Попри те що в обвинувальному акті є неточності, які, на нашу з адвокатом думку, можуть надалі стати підставою для виправдання несумлінного посадовця, можна радіти хоча б тому, що справа нарешті зрушила з мертвої точки, в якій вона перебувала півтора року”, – розповів про ситуацію журналіст проєкту “ПравдаЄ” Станіслав Данко.

Liked the article?
Help us be even more cool!