ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

На суд над Семеною з’явився лише один свідок. Наступне засідання 3 травня

19.04.2017, 11:11

18 квітня на допит у Залізничному суді Сімферополя з’явився лише один свідок – Юлія Кожем’якіна, яка засвідчила, що була понятою під час огляду сторінки інтернет-видання з матеріалом Миколи Семени. При цьому свідок не змогла відповісти на запитання адвокатів щодо обставин огляду публікації, повідомляє Крим.Реалії.

“Дівчина, яка прийшла, вона явно не перший раз співпрацює зі співробітниками ФСБ і сама відкрито це говорить. І вони роблять ті самі помилки, вони дають ті ж самі показання, з тими ж самими помилками - фактичними та термінологічними, які роблять слідчі і оперативники. Тобто зрозуміло, що це одна велика група, яка озброїлася проти Миколи і хоче його як журналіста, як людину з іншою думкою просто видавити з цього життя. Щоб він мовчав і щоб він свій голос не проявляв ніяким чином”, - прокоментував засідання адвокат Олександр Попков.

Також він наполягає на присутності в суді свідка, який під час слідства давав суперечливі покази. “Допит свідка Мєшкова в суді допоможе об'єктивно з'ясувати його позицію. Нас цікавить тільки одне його висловлювання, що журналіст Семена завжди висловлював проукраїнську й антиросійську позицію, але при цьому міг друкувати будь-які матеріали. Трошки суперечливі висловлювання”, – прокоментував адвокат.

Двоє свідків не з’явилися на засідання, в тому числі журналіст Сергій Мєшков з невстановлених причин.

Захист клопотав про повторний допит співробітника ФСБ Росії на закритому засіданні, однак суддя це клопотання залишила без задоволення.

Наступне засідання у справі заплановане на 3 травня.

Як повідомляв ІМІ, 7 грудня 2016 року Миколі Семені висунуті звинувачення в остаточній редакції в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії “Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації”. Кримінальна справа складається із шести томів, адвокати розпочали вивчення матеріалу.

20 січня 2017 року в окупованому Росією Криму журналісту Миколі Семені вручили обвинувальний висновок у справі про сепаратизм. За версією слідства, кримський журналіст “підготував статтю під назвою “Блокада – необхідний перший крок до звільнення Криму”, в якій були виявлені заклики до порушення територіальної цілісності Росії”.

Адвокат Семени Еміль Курбедінов зазначив, що обвинувальний висновок було вручено з порушенням кримінально-процесуального кодексу: документ мав вручити представник прокуратури, тоді як Семені висновок передав слідчий ФСБ Олександр Паршутін у будівлі управління.

У ФСБ Росії стверджують, що саме Микола Семена написав під псевдонімом матеріал для Крим.Реалії під назвою “Блокада ‒ необхідний перший крок до звільнення Криму”. Екс-прокурор анексованого Криму, яка і звинуватила Семену, заявила, що Крим.Реалії дав можливість “виправдання актів саботажу і екстремізму”. 66-річному журналістові загрожує п’ять років позбавлення волі.

У Сімферополі 3 квітня пройшло судове слухання у справі журналіста Миколи Семени.

18 квітня у підконтрольному Кремлю Залізничному суді Сімферополя відбудеться чергове судове засідання у справі кримського журналіста Миколи Семени, якого російська влада звинувачує у закликах до порушення територіальної цілісності Росії.

Liked the article?
Help us be even more cool!