На Полтавщині велика проблема з районними газетами, їм складно знайти фінансування – представниця ІМІ
У Полтавській області велика проблема з фінансуванням друкованих видань. Вона пов'язана з тим, що зменшилася кількість рекламодавців.
Про це в інтерв'ю ІМІ розповіла представниця Інституту масової інформації Надія Кучер.
За її словами, частково рекламодавці повернулися, але все одно цього замало, щоб утримувати редакції.
"Звісно, що онлайн-медіа активно подаються на якісь грантові програми, користуються цими можливостями. Але велика проблема з районними газетами. Знайти фінансування для друкованих газет зараз дуже складно. В Україні, наскільки я знаю, лише одна організація займається залученням різної допомоги для друкованих видань. Але, наскільки я знаю, це лише для членів цієї організації. Тобто не всі газети можуть скористатися такою допомогою. Я закликаю районні видання переходити в онлайн-формати, тому що друкувати газету зараз велика розкіш, а онлайн-формат допоможе зберегти колектив, якщо працювати над його реалізацією", – зазначила представниця ІМІ.
Вона зазначила, що в перші тижні повномасштабної війни тимчасово закривалися кілька газет – у Полтаві й у Кременчуці. Це був вимушений крок, адже вони друкувалися в Харкові.
"Харків інтенсивно обстрілювали і, на жаль, продовжують обстрілювати, друкарні закривалися, деякі виїжджали. У перші тижні були проблеми з друком і, зокрема, з пошуком газетного паперу для друку. І також була проблема з логістикою Укрпошти. За кілька тижнів, місяців все це “втряслося”, проблеми розв'язалися, але дві газети закрились остаточно. У червні закрився “Гадяцький вісник”. Спочатку власники планували закрити газету і перейти повністю в онлайн-формат. У принципі, так і сталося, але не зовсім так. Газету продали, вона має нових власників, але друком не виходить. Тобто юридично вона існує, але фактично не друкується. У листопаді закрилася газета “Козельщинські вісті”. Не виходять друком, у них немає коштів. Онлайн-медіа продовжують працювати. Єдиний нюанс – зменшили кількість новин”, – зазначила Надія Кучер.
Як повідомила представниця ІМІ, онлайн-медіа Полтавської області постійно зазнають DDoS-атак, а їхні сторінки блокують у соцмережах.
Help us be even more cool!