ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

На Мальті два посадовці подали у відставку у зв'язку з розслідуванням убивства журналістки

27.11.2019, 10:36
Фото – Reuters
Фото – Reuters

Керівник апарату Прем'єр-міністра Мальти Кіт Шембрі і міністр туризму Конрад Міцці подали у відставку у зв’язку з просуванням в розслідуванні вбивства журналістки Дафни Каруани Галіції. Про це повідомляє "Новое время" з посиланням на AFP.

Водночас очільник міністерства економіки країни Кріс Кардона оголосив, що він “негайно припиняє виконувати обов'язки міністра на час розслідування і судових розглядів”.

За даними джерел AFP, Шембрі був викликаний на допит після того, як на нього вказав головний підозрюваний у справі, бізнес-магнат Йорген Фенек.

Фенек, який був затриманий на своїй яхті минулого тижня, запросив імунітет, пообіцявши розповісти слідству “важливу інформацію”. Джерела повідомили, що 26 листопада він був звільнений під заставу.

Убита журналістка Каруана Галіція працювала над викриттям кумівства і корупції серед політичної і ділової еліти Мальти. У своїх розслідуваннях вона стверджувала, що Шембрі і Міцці були причетні до корупційних схем. Обидва чиновники це заперечували. За її даними, Кардона відвідував німецький бордель під час робочих візитів.

Як повідомляв ІМІ, 16 жовтня 2017 року на Мальті внаслідок вибуху автомобіля загинула журналістка Дафна Каруана Галіція, яка розслідувала корупційні злочини в межах проєкту Panama Papers.

53-річна Каруана Галіція була авторкою популярного блогу, в якому писала про випадки корупції серед високопоставлених політиків. Зокрема, звинувачувала в корупції Прем’єр-міністра Джозефа Муската та його дружину.

У грудні 2017 року заарештували трьох чоловіків – братів Альфреда і Джорджа Дегіорджо та їхнього друга Вінсента Муската, які були звинувачені в підриві в автомобілі бомби. Вони не визнали себе винними в суді.

Син журналістки Метью Галіція звинуватив у її смерті “мафіозну державу”.

Троє синів Дафни Каруани Галіції вимагають відставки Прем’єр-міністра Мальти Джозефа Муската.

20 жовтня 2017 року речниця уряду Мальти повідомила, що вибухівку, від якої загинула журналістка, прикріпили під її машиною і привели в дію дистанційно.

20 вересня 2019 року уряд Мальти оголосив про початок незалежного розслідування вбивства Дафни Каруани Галіції.

20 листопада 2019 року мальтійська поліція заарештувала відомого бізнесмена Йоргена Фенека в межах розслідування вбивства журналістки Дафни Каруани Галіції.

25 листопада 2019 року мальтійська влада помилувала одного з підозрюваних у справі про вбивство журналістки Дафни Каруани Галіції в обмін на свідчення в суді.Liked the article?
Help us be even more cool!