ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

На Чернігівщині видавці незалежних газет заявили, що влада перешкоджає їх діяльності

27.06.2013, 14:30

У Мені на Чернігівщині відбувся круглий стіл на тему «Шляхи розвитку незалежних медіа Чернігівської області», під час якого видавці незалежних видань заявили, що місцева влада підтримує комунальні (державні) ЗМІ, порушуючи конкуренцію, та заважає діяльності незалежних ЗМІ. Про це повідомили організатори заходу.

Для участі у круглому столі зібралися 14 учасників - редактори, медіаменеджери, медіаексперти та журналісти електронних та друкованих незалежних ЗМІ Чернігова, Ніжина, Бахмацького, Сосницького, Менського, Новгород-Сіверського, Корюківського та Куликівського районів Чернігівської області.

Організаторами заходу виступили Чернігівський інформаційний часопис «Північний Вектор» (керівник проекту Олександр Ясенчук), Менська районна газета «Менщина» (головний редактор Сергій Лавський) та газета «Світ-інфо» (Петро Антоненко). Проводився круглий стіл за кошти учасників.

Особливу увагу на круглому столі приділили питанням фінансової незалежності видань. Так, щоб місцева газета мала фінансову незалежність, її тижневий тираж мусить бути не меншим 2,5 тисяч екземплярів при кінцевій вартості одного екземпляра газети 1,50 грн. Це при умові, що газета чорно-біла, виходить на восьми сторінках, у редакції працює 2 співробітники та використовується спрощена система оподаткування. У формулу не включені доходи від рекламних та інших послуг редакції, таких як публікація вітань та співчуттів.

Проте досягти такого тиражу у невеликих містах та районах заважає ряд суб'єктивних причин, зокрема - недобросовісна конкуренція комунальних (державних) ЗМІ, які мають, на думку учасників круглого столу, фінансову і адміністративну підтримку органів влади. У деяких районах влада не тільки допомагає своїм ЗМІ, але і перешкоджає діяльності незалежних ЗМІ.

Окремою проблемою є брак у районах кваліфікованих кадрів: як журналістів так і менеджерів. Під час «круглого столу» були обговорені також питання журналістської етики, цензури, соціальної функції медіа та інші. Видавці незалежних ЗМІ області домовились про співпрацю, зокрема - про міжредакційний обмін журналістськими матеріалами та рекламою.

«Телекритика»

Liked the article?
Help us be even more cool!