Микола Семена розповів, що хотів би повернутися в журналістику
Журналіст, автор проєкту Радіо Свобода “Крим.Реалії” Микола Семена хотів би повернутися в журналістику. Про це він сказав в інтерв’ю Крим.Реалії.
За словами Семени, він уже чотири роки не бачив рідних на материковій частині України і сподівається повернутися до своєї професійної діяльності.
“Я хотів би повернутися в журналістику і продовжити свою роботу. Ще тоді, коли закінчився процес, я сказав, що це поразка не стільки мене особисто, скільки всієї російської журналістики. Будь-який російський журналіст, який насмілився написати правду про процеси, що були в Криму, так само, як і я, може зазнати переслідувань. Він фактично ризикує своєю професією”, – сказав Семена.
Він зазначив, що йому “важко далися ці чотири роки”.
“В Україні (на материковій частині країни. ‒ Ред.) у мене живе син, якого я не бачив весь цей час. У мене там народилася правнучка, і мені потрібно її побачити. Там батько похований, мені потрібно до нього сходити й покласти квіти. Тому я не можу втратити ці зв'язки. Окрім того, у мене там багато колег, друзів, і мені хотілося б з ними побачитися, посидіти, попити кави та поговорити”, – розповів Семена.
Як повідомляв ІМІ, журналіст, автор проєкту Радіо Свобода “Крим.Реалії” Микола Семена отримав постанову від підконтрольного Росії Залізничного районного суду Сімферополя про дострокове припинення випробувального терміну і зняття з нього судимості.
14 січня 2020 року підконтрольний Росії Залізничний суд Сімферополя розглянув і задовольнив клопотання адвоката Олександра Попкова і кримського журналіста Миколи Семени про дострокове припинення випробувального терміну і зняття судимості із Семени.
22 вересня 2017 року підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя призначив кримському журналістові, автору Радіо Свобода і Крим.Реалії Миколі Семені покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною вести публічну діяльність.
Миколі Семені висунули звинувачення в остаточній редакції в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії “Публічні заклики до дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації”.
У ФСБ Росії стверджували, що саме Микола Семена написав під псевдонімом матеріал для Крим.Реалії під назвою “Блокада ‒ необхідний перший крок до звільнення Криму”. Експрокурор анексованого Криму, яка і звинуватила Семену, заявила, що видання “Крим.Реалії” дало можливість “виправдання актів саботажу й екстремізму”.
18 грудня 2017 року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму частково пом’якшив вирок журналістові Миколі Семені в частині додаткового покарання: йдеться про заборону вести публічну діяльність два роки, а не три, як було в попередньому рішенні суду.
Сторона захисту Миколи Семени подала скаргу до Європейського суду з прав людини на рішення російського суду в Сімферополі. Однак ЄСПЛ відмовив у пріоритетному розгляді скарги Миколи Семени.
Help us be even more cool!