ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Мовний омбудсмен підтримує посилення штрафів за використання забороненої російської музики

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що підтримує збільшення розмірів штрафів за використання російської музики.

Так він прокоментував поданий парламентарями до Верховної Ради України законопроєкт №9547 “Про внесення змін до статті 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо підвищення відповідальності за порушення законодавства закладами торгівлі, громадського харчування та сфери послуг у сфері обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора”, повідомляється на сайті уповноваженого.

“Токсична кремлівська музика, ставши елементом ворожої пропаганди, вже не буде псувати український інформаційний простір. Слухати музику російських артистів, які схвалюють агресію проти України, роблять злочинні заяви, заперечують воєнні злочини, безвідповідально, аморально, підступно”, – зазначив Тарас Кремінь.

Він нагадав, що від початку повномасштабного вторгнення з ефірів українських радіостанцій зникли російськомовні пісні. Водночас ще трапляються випадки, коли заборонених кремлівських виконавців можна почути в закладах харчування, громадському транспорті чи на вулиці.

“Це електризує громадян, викликає природне суспільне несприйняття, отже передбачає кращий захист мовних прав. Якщо ми дійсно захищаємо свій інформаційний простір і реально боремося з відвертими ворогами України, то і зброя має бути справжньою, а не піротехнічною. Вірю, що і штраф у 51 гривню за прослуховування пісень тих, хто публічно підтримав російську агресію, відвідував окуповані території України, заперечує злочини кремлівських терористів, буде суттєво збільшений”, – наголосив Тарас Кремінь. 

19 червня 2022 року Верховна Рада України ухвалила закон, яким заборонила російську музику в українських медіа та громадському просторі. В разі ухвалення законопроєкту №9547 за використання забороненого музичного продукту (фонограм, відеограм, музичних кліпів, їхніх елементів) розмір штрафу сягатиме від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів (5100–8500 гривень). За повторне порушення загрожує 1000–1500 неоподатковуваних мінімумів (17 000 – 25 500 гривень).

Як повідомляв ІМІ, у липні 2023 року поліція склала адміністративний протокол на кафе в Погребах (Київська область), де стався конфлікт через виконання пісні російського співака Григорія Лепса, який підтримує режим президента РФ Володимира Путіна.

У місті Боярка Київської області поліцейські склали адмінпротокол на пару молодих людей, яка під час прогулянки ввімкнула російську музику. Чоловіку ще вручили повістку до районного територіального центру комплектування.

У Житомирі повідомили про підозру чоловіку, який завдав тілесних ушкоджень покупчині за прохання обслуговувати українською мовою.

24 червня 2023 року в місті Біла Церква (Київська область) сталася бійка через слухання російської музики.

Liked the article?
Help us be even more cool!