ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Моніторингова місія ООН назвала безкарність головною загрозою для журналістів в Україні

17.10.2019, 11:25
Фото – АР
Фото – АР

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні вважає, що основною загрозою для безпеки журналістів в Україні є безкарність осіб, що скоїли злочини проти представників преси.

Про це 16 жовтня сказав заступник голови моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Бенджамін Моро під час засідання Комітету Верховної Ради з питань свободи слова у середу, повідомляє Укрінформ.

“У всіх наших звітах ми постійно згадуємо, що основною загрозою для безпеки є безкарність порушників за попередні злочини. Ми постійно підкреслюємо, що, доки ці порушники насолоджуються безкарністю за свої попередні злочини, неможливо забезпечити безпечне середовище для журналістів. Отже, ми закликаємо депутатів та членів комітету публічно засудити безкарність злочинців”, – сказав Моро.

Він також нагадав про вбивства журналістів Вадима Комарова і Павла Шеремета, за які ще нікого не було притягнуто до відповідальності.

За словами Моро, моніторингова місія ООН з прав людини в Україні наполягає на продовженні практики створення тимчасових слідчих комісій у справах нападів на журналістів, як це було в справі вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк.

“Другий аспект, який нас непокоїть, – це бездіяльність правоохоронних органів у випадках скоєння нападів”, – сказав Моро. Водночас він навів як приклад зрив молодиками пресконференції в Укрінформі 30 липня.

Як повідомляв ІМІ, 30 липня в Укрінформі зірвали пресконференцію на тему підрахунку голосів члени крайньої правої групи. Троє працівників агентства постраждали, через фізичний напад один з них потрапив у лікарню.

Liked the article?
Help us be even more cool!