ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Мін'юст подав другий позов про стягнення активів пропагандиста Кирила Вишинського

Скриншот з відео пропагандистського каналу ГТРК ЛНР

Міністерство юстиції України подало другий позов до Вищого антикорупційного суду про стягнення в дохід держави активів проросійського пропагандиста, колишнього українського журналіста Кирила Вишинського.

Про це повідомляється на сайті Міністерства юстиції.

У межах позову міністерство хоче стягнути в дохід держави активи Вишинського – понад 10 млн грн відповідно до пункту 1-1 частини першої статті 4 Закону України “Про санкції” (про стягнення в дохід держави активів, що належать фізичній особі). Інформацію про наявність зазначених активів повідомила Служба безпеки України.

У Мін'юсті нагадали, що Кирило Вишинський відомий поширенням проросійської пропаганди та підтримкою російської агресії проти України. У 2014 році він був нагороджений державною відзнакою “За повернення Криму” та орденом “За заслуги перед вітчизною”, згодом отримав російське громадянство.

У 2018 році Служба безпеки України повідомила Вишинському про підозру в зазіханні на територіальну цілісність і недоторканність України та в державній зраді. У 2019 році він був переданий російській стороні в межах обміну полоненими.

Згодом його було призначено виконавчим директором агентства “Россия Сегодня” під керівництвом Дмитра Кисельова та включено до Ради при президенті РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини. У березні 2023 року він виступив на засіданні Ради Безпеки ООН, на якому звинуватив Україну в “русофобії” та “утисках прав російськомовних громадян”.

Водночас міністерство нагадало, що 24 лютого 2025 року Вищий антикорупційний суд стягнув у дохід держави такі активи Вишинського: дві одиниці нерухомого майна (у м. Києві та в АР Крим); два авто; 100% частки в статутному капіталі ТОВ “ІНТЕРСЕЛЕКТ” та 100% частки в ТОВ “НОВОСТКОМ ЕКСПЕРТ”.

Як повідомляв ІМІ, 27 січня Міністерство юстиції України звернулося до Вищого антикорупційного суду з позовом про стягнення в дохід держави активів колишнього українського журналіста Кирила Вишинського.

Хто такий Кирило Вишинський

15 травня 2018 року зранку СБУ повідомила, що розкрила діяльність мережі медіаструктур, підконтрольних РФ, які використовувалися країною-агресором у межах гібридної інформаційної війни проти України. СБУ провела обшуки в розташованому в центрі Києва офісі РІА Новини Україна та затримала його керівника Кирила Вишинського.

Того ж дня Вишинському було оголошено про підозру в скоєнні злочину та затримано згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Кримінальне провадження відкрито за ч. 1 ст. 111 (“Державна зрада”) Кримінального кодексу України.

6 березня 2019 року прокуратура АР Крим скерувала до Подільського районного суду Києва обвинувальний акт щодо Кирила Вишинського для розгляду по суті.

28 серпня 2019 року Київський апеляційний суд випустив Кирила Вишинського під особисте зобов’язання.

7 вересня 2019 року Україна обмінялася з Росією в’язнями у форматі “35 на 35”. До України повернулися 24 військовополонених моряки та політв’язні, зокрема режисер Олег Сенцов і журналіст Роман Сущенко, а Вишинського відправили до Росії.

Прокуратура АР Крим повідомила, що процесуальний статус керівника РІА Новини Україна Кирила Вишинського в кримінальному провадженні, яке розслідують українські органи прокуратури, залишається незмінним – його підозрюють у державній зраді.

У березні 2023 року Вишинський незаконно приїздив до окупованого Луганська.

Liked the article?
Help us be even more cool!