Мінкульт не відповідає на запит "Телекритики" щодо газети "Кримська світлиця"
У Міністерстві культури України не відповідають на інформаційний запит «Телекритики» щодо «Кримської світлиці», стверджуючи, що запит є зверненням громадян, а тому вимагають подати його не в електронному вигляді, а поштою. Про це Телекритиці повідомила головний спеціаліст сектору організації доступу до публічної інформації Мінкульту Юлія Мартиненко.
Запит видання подало 8 червня після публікації новини «Співробітники «Кримської світлиці» чотири місяці не отримують зарплату - головний редактор». У ній йдеться про те, що, як повідомив головний редактор «Кримської світлиці» Віктор Качула, колектив редакції чотири місяці не отримує зарплату, а його відкриті звернення щодо проблем редакції ігноруються міністром культури В'ячеславом Кириленком і генеральним директором «Національного газетно-журнального видавництва» Романом Ратушним.
У своєму запиті до Мінкульту журналіст «Телекритики» просив повідомити, зокрема, коли планується виплата зарплати співробітникам «Кримської світлиці»; чи передбачені на цей рік кошти, і в якому обсязі, на випуск газети; та інші.
Запит було надіслано на електронну адресу прес-служби Мінкульту [email protected] та електронну адресу генерального директора Національного газетно-журнального видавництва Романа Ратушного, з яким нам не вдалося зв'язатися телефоном.
9 червня із сектору організації доступу до публічної інформації повернули запит, повідомивши, що звернення видання має розглядатися відповідно до Закону України "Про звернення громадян", а звернення, які надійшли електронною поштою не розглядаються. У Мінкульті попросили надіслати запит поштою.
У доданих письмових роз'ясненнях в Мінкульті вказали на те, що не вважають надісланий в електронному файлі з логотипом «Телекритики» запит інформаційним:
«Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом».
У телефонній розмові співробітниця Мінкульту уточнила, що журналіст має подати запит у паперовому вигляді до канцелярії Мінкультури. «Інформація, про яку ви запитуєте, не є публічною. До того ж, щоби відповісти на ваші питання, Міністерству потрібно виконати певний обсяг роботи», - пояснила вона.
Запитання щодо «Кримської світлиці» електронним листом «Телекритика» надіслала і до Міністерства інформаційної політики України.
Радник міністра Сергій Костинський шляхом електронного листування поінформував видання, що питання щодо «Кримської світлиці» складне, оскільки пов'язане з юридичною колізією. Також він мав цього ж дня зв'яжеться з головним редактором цього видання. Питання щодо «Кримської світлиці», повідомили в Мінінформполітики, буде винесене на наступний брифінг відомства.
Нагадаємо, згідно із законом «Про доступ до публічної інформації» журналісти можуть подавати запит у будь-якій формі, аби отримати відповідь протягом п'яти робочих днів.
Згідно із законом «Про інформацію», будь-яка інформація є відкритою, крім тієї, що віднесена законом до інформації з обмеженим доступом. Зокрема, інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація.
Help us be even more cool!