ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Міністерство Бородянського розробляє критерії маніпуляцій у журналістиці

13.11.2019, 15:10
Фото – adme.ru
Фото – adme.ru

Міністерство культури, молоді та спорту розробляє критерії, за якими визначатимуть, чи маніпулює журналіст інформацією і що саме підпадає під кримінальну відповідальність працівників ЗМІ.

Про це міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський сказав в інтерв'ю Цензор.нет, повідомляє Укрінформ.

“Поясню, над чим ми зараз працюємо. Ми описуємо, що таке маніпуляція, які критерії маніпуляції і що саме підпадає під кримінальну відповідальність. Один з важливих критеріїв – якщо є замовник. Другий – якщо ця маніпуляція є суспільно небезпечною. Тому передовсім важливо описати саме критерії – що може підпадати під термін “маніпуляція”, – сказав Бородянський.

За його словами, наприклад, якщо головний редактор видання доручає зробити матеріал про ту чи іншу подію під конкретним кутом зору, це позбавляє журналіста можливості об’єктивно розібратися в ситуації. Тоді зрозуміло, що керівник хоче досягти іншого результату, ніж просто проінформувати суспільство. Тоді, додав міністр, журналіст має право відмовитися, а держава зі свого боку його захистить. “У цьому випадку ви захищені 100% державою. Якщо вас після цього, наприклад, звільнять, ми теж передбачимо порядок того, як ви будете захищені як журналіст. Це складна система, не одноходовка. Це система, яка повинна балансувати між захистом свободи слова, захистом журналіста і захистом від маніпуляцій і фейків”, – наголосив глава МКМС.

Водночас, на думку міністра, у цьому питанні важливою є не сама кримінальна відповідальність за маніпуляції, скільки превенція. “Тому що, коли вже настає покарання, це означає, що превенція не спрацювала. Превенція – це розуміння серед іншого, що за такі дії людина може бути засуджена або оштрафована на велику суму. Тому наше завдання, по-перше, – створити розуміння у всіх суб’єктів, що можна робити, а що не можна. За що, на думку держави, має бути покарання. Тому коли, наприклад, замовник, підійшов до вас і сказав: "Нумо, зробімо оце", і ви розумієте, що це підпадає під регулювання і вас хочуть примусити порушити закон, – тоді тут починається зовсім інша розмова”, – пояснив урядовець.

Бородянський запевнив, що критерії, які нині розробляються, будуть обговорюватись із суспільством.

Як повідомляв ІМІ, 6 листопада міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський заявив, що в Україні планують посилити відповідальність журналістів за поширення неправдивої або маніпулятивної інформації. За його словами, до законодавства планують ввести поняття "маніпулювання суспільною думкою" та його критеріїв. 

Раніше Володимир Бородянський запропонував запровадити кримінальну відповідальність за свідоме спотворення громадської думки ЗМІ.

Міністерство культури, молоді та спорту України розроблятиме законодавство щодо визначення поняття маніпуляції в ЗМІ та захисту журналістів.

Liked the article?
Help us be even more cool!