Медійники починають власний моніторинг ефективності роботи Міжвідомчої робочої групи
Члени Міжвідомчої робочої групи (МРГ) з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів, які представляють медійні громадські організації, розпочинають власний моніторинг ефективності роботи групи, яка працює в рамках «Відкритої розмови». Результати моніторингу надсилатимуть міжнародним організаціям. Про це 22 жовтня 2012 року сказала представник в Україні міжнародної організації «Репортери без кордонів» Оксана Романюк на засіданні міжвідомчої групи.
Журналісти не задоволені ефективністю роботи групи, оскільки ні міліція, ні прокуратура вже вкотре не надала жодної нової інформації по випадках нападів на журналістів і перешкоджання їхній професійній діяльності. Зокрема, немає зрушень по нападу на Мустафу Найєма, досі не порушено кримінальну справу за перешкоджання журналістській діяльності кореспондента програми «Гроші» Дмитра Волкова (телеканал «1+1»), не знайдено охоронця, який виривав плакати з рук журналістів на Всесвітньому газетному конгресі тощо.
«Ми говоримо про діалог і співпрацю, але на практиці цієї співпраці немає. Охоронця, якому крім штрафу нічого більше не загрожує, знайти не можуть. Дмитра Волкова побито у зв'язку з журналістським розслідуванням, бо він отримував погрози по цій же справі ще рік тому. Але прокуратура не порушила справу по 171-й статті. Тому виникає питання про ефективність цієї групи. Ми збираємося, говоримо, прекрасно, але результату діалогу немає. Ми минулого засідання поставили питання, і на жодне з них ми не отримали відповіді», - сказала Оксана Романюк.
«Нам усім потрібна ефективність. Тому що ефективність буде найкращим піаром і найкращим шляхом для встановлення дружніх зв'язків між журналістами і правоохоронними органами. Тому з метою підвищення ефективності журналістські організації проведуть моніторинг виконання рішень, які були прийняті або озвучені на МРГ, і його результати будуть відсилатися до міжнародних організацій. Ми підвищимо свою замученість до роботи МРГ, будемо засилати запити до прокуратури і МВС», - запевнила представник в Україні «Репортерів без кордонів».
За словами заступника начальника головного слідчого управління МВС України Олега Татарова, у справі Дмитра Волкова дано доручення оперативним органам для встановлення осіб, які можуть мати відношення до вчинення небезпечного діяння. «В інтернеті з'явилася інформація, що Дмитро Волков нібито впізнав кривдника, який вчинив суспільно-небезпечне діяння. Ця інформація відпрацьовується в ході слідчих дій і пошукових заходів. Стверджувати, що вже є особа, яка вчинила напад, на сьогодні не можна», - сказав він.
Стосовно справи побитого фотографа Tochka.net Віталія Лазебника, Олег Татаров нагадав присутнім, що була порушена кримінальна справа за статтею про хуліганство, яка зараз у суді. «Потім з неї виокремлено ще одну справу, в якій він є потерпілою стороною, проводяться оперативно-пошукові заходи і слідчі дії, злочин залишається поки що не розкритим», - повідомив представник МВС.
Також на сьогодні триває перевірка за фактом інциденту, який трапився на Всесвітньому газетному конгресі. «На даний момент опитані Олена Притула і Катерина Горчинська. Крім того в ході дослідчої перевірки взяті свідчення в організаторів конгресу. У ході перевірки отримана офіційна відповідь від УДО, що особа, про яку зазначали представники руху "Стоп цензурі!" не є військовослужбовцем УДО. На території закладу, де відбувався конгрес, охорону забезпечували не лише працівники УДО, а й низка інших охоронних структур, наприклад, такі як "Стелс" і "Вольф". Які ще були структури, поки що не можемо повідомити», - зазначив Олег Татаров.
Члена правління ГО «Телекритика» Світлану Остапу обурило те, знову немає реальних конкретних результатів по жодній резонансній справі. «Ми постійно чуємо, що ці справи знаходяться в полі зору правоохоронних органів, а результату немає. Жодна справа з охоронцями, які напали на журналістів, не розслідується до кінця. Стаття 171 Кримінального кодексу про перешкоджання законній журналістській діяльності не порушується, все тільки на контролі з місяця в місяць. Таке враження, що охоронці у нас поза законом. Фрази, що це на контролі, нас більше не влаштовують. Якщо результату не буде, то ми ставитимемо питання про вихід з цієї групи», - сказала вона.
Help us be even more cool!