ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Медійні організації закликали владу забезпечити доступ населення до професійних медіа

15.05.2020, 12:50
Фото – metod.gi.edu.ua/
Фото – metod.gi.edu.ua/

Українська асоціація медіабізнесу, Асоціація незалежних регіональних видавців України та Національна спілка журналістів України закликають владу запровадити низку заходів, необхідних для безперебійного та своєчасного інформування громадян України й забезпечити доступ населення України до професійних медіа.

Про це йдеться в повторному зверненні організацій до уряду, Верховної Ради та Президента України.

“Зупинка усіх видів бізнесу в умовах карантину створила загрозливу ситуацію для забезпечення громадян України якісною інформацією, яку готують та подають на сторінках газет, журналів та вебсайтів видавничі компанії України. Економічні втрати видавців за підсумками цього року прогнозуються на рівні 50–90% від рівня доходів 2019 року. Це означає, що велика кількість видань із місцевою сферою розповсюдження припинить своє існування – і цей процес вже йде”, – йдеться у зверненні. 

“У той самий час на осінь 2020 року заплановано місцеві вибори, тож значущість якісної журналістики для захисту демократичних свобод в Україні зростає. Звертаємо вашу увагу на те, що послаблення українських ЗМІ, що становить значну загрозу для інформаційної безпеки України, відбувається на фоні активізації зусиль на підтримку своїх медіа в сусідній із Україною країні-агресорці – Російській Федерації”, – йдеться у повідомленні.

Заявники звертаються до влади з наполегливим проханням підтримати такі першочергові заходи із забезпечення доступу населення України до професійних медіа як до соціально важливого ресурсу.

  1. Внести пресу до переліку товарів, доступ до яких має бути забезпечений через мережі продуктових магазинів та супермаркетів.
  2. Внести точки роздрібного продажу преси до переліку об’єктів інфраструктури, які мають працювати та забезпечувати інформаційну безпеку в Україні. Більшість кіосків торгують сьогодні також засобами особистої гігієни (маски, антисептики), розміщуються на вулиці, є практично закритими приміщеннями, де контакт продавця та покупця набагато менший, аніж покупця та касира в супермаркеті.
  3. Відкрити можливість безперебійного перевезення преси від друкарень до точок роздрібного продажу для компаній, які спеціалізуються на пресовій логістиці.
  4. Розширити перелік місць, де може здійснюватися торгівля пресою. Додати пресу до асортименту супермаркетів та аптек.
  5. Отримати від Укрпошти гарантії своєчасного доставлення преси передплатникам. Вирішити в оперативному порядку можливість тимчасового (на період дії карантину) зниження тарифу на доставлення періодичної преси.
  6. У часи рекордного падіння рекламних доходів усіх медіа та для запобігання припиненню виходу медіа – запровадити податкові канікули для редакцій медіа: тимчасово скасувати податок на доходи для працівників редакцій (ПДФО) та ПДВ з продажу преси. Встановити на період дії карантину пільгову оренду для редакцій та для кіосків преси – 1 грн на місяць.
  7. З метою підтримки редакцій місцевих видань – розмістити в газетах місцевої сфери розповсюдження соціальну рекламу за кошт бюджетів (як національного, так і місцевих), виходячи з вартості 1 грн за один примірник накладу за передплатою. У такий спосіб передплатники місцевих видань гарантовано отримають достовірну інформацію від уряду та МОЗ (понад 50% яких – це літні люди в зоні найвищого ризику смертності від коронавірусу). Така дія буде найуспішнішою, бо убезпечить літніх людей, підтримає найбільш вражені кризою місцеві газети та буде дуже ефективною таргетованою комунікацією для уряду.

Звернення є відкритим, приєднатися можна тут.

Як повідомляв ІМІ, 27 березня Українська асоціація медіа бізнесу, Асоціація незалежних регіональних видавців України та Національна спілка журналістів України звернулися до уряду, Верховної Ради та Президента України із проханням підтримати невідкладні заходи із забезпечення доступу населення України до професійних медіа в умовах карантину.

25 березня медійні організації та представники ЗМІ закликали народних депутатів запровадити заходи для підтримки функціонування медіа в умовах запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів через пандемію коронавірусу COVID-19.

Liked the article?
Help us be even more cool!