ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Медіа-юрист ІМІ: законопроект про обмеженя доступу до інформації загрожує технічними і етичними проблемами

26.09.2013, 11:14

Прийняття законопроекту, що обмежує доступ журналістів і пересічних громадян до публічної інформації, загрожує цілим рядом технічних і етичних проблем. Таку думку висловив медіа-юрист Інституту масової інформації Максим Ратушний у коментарі ГолосUA.

За його словами, документ, зокрема, передбачає десятиденний термін надання відповідей на відповідні запити, що в нинішніх умовах виконати практично неможливо.

«Уявіть, що документи відправляються в Київ з Ужгорода звичайною поштою - хіба можна встигнути підготувати необхідні пакети, вислати їх реципієнту і отримати за них платіжну відомість?», - запитав експерт. - А в тому разі, якщо ви вчасно не сплатили запит - уявіть, скільки часу і сил вам знадобиться для того, щоб відправити повторні папери!».

Як зазначив Ратушний, обмеження доступу до публічної інформації - явище «вкрай негативне», оскільки воно істотно ускладнює процедуру отримання офіційних даних і обробку отриманих відомостей.

Нагадаємо, 20 вересня народні депутати від фракцій «Батьківщина» та Партії регіонів зареєстрували законопроект про внесення змін до Закону України «Про доступ до публічної інформації», за ухвалення якого протягом тривалого часу боролись громадські активісти та журналісти. Пізніше один з ініціаторів проекту - депутат Валентин Королюк з «Батьківщини» оголосив про відкликання свого підпису. Законопроект забороняє громадянам особисто робити копії державних документів, крім цього, чиновники зможуть не відповідати на інформаційний запит, якщо на ньому не зазначена поштова адреса, а також українців зобов'яжуть оплачувати надання інформації, якщо відповідь буде містити більше десяти сторінок друкованого тексту.

Керівник правових проектів ІМІ Роман Головенко вважає, що документ ускладнить роботу журналістів: "Чиновники вирішили виправити норми, які їм заважають найбільше. Вони пропонують масу зайвих деталей, що ускладнить роботу ЗМІ. Навіщо додавати до запиту поштову адресу або до чого заборона на повторний запит? Незрозуміло, навіщо окремо виносити пункт про конфіденційність даних про фізичних осіб, ця норма є в Конституції, а отримати персональні дані чиновників зараз і без того проблематично".

Liked the article?
Help us be even more cool!