ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Кремль підготував пропагандистам методички, як пояснювати росіянам відступ з Херсона

07.11.2022, 16:38
Фото – alaraby.co.uk
Фото – alaraby.co.uk

Адміністрація президента РФ підготувала пропагандистам кілька нових методичок, як пояснювати росіянам відступ з Херсона. Про це повідомляє “Медуза”, у розпорядженні якої є два таких документи.

У першій методичці зазначено, що херсонський напрямок “найскладніший для російської армії на поточному етапі спецоперації” (так називають розв’язану Росію війну проти України. – Ред.). Таку ситуацію пропагандистам пропонують пояснювати тим, що Україні “життєво необхідно продемонструвати боєздатність” своїх військ, щоб “просити нову допомогу Заходу”.

Ще однією причиною для можливого відступу російської армії в методичці вказано, що Україна та країни НАТО “кинули всі сили” саме на херсонський напрямок фронту і це нібито загрожує “величезним кровопролиттям”.

“Противник хоче, щоб Херсон став пасткою для Росії, полем битви з десятком тисяч жертв. ЗСУ планують влаштувати теракт, зруйнувавши Каховську ГЕС. Підрив ГЕС може стати пасткою для наших бійців. У цьому випадку буде затоплено населені пункти з мирними жителями, наші військові опиняться в котлі й навіть не зможуть прийняти бій – їх просто змиє”, – йдеться в методичці для пропагандистів.

Крім того, пропагандистам рекомендовано наголосити, що ведення міських боїв у Херсоні “недоцільне”, бо “вони завжди найважчі та руйнівні”, а ЗСУ “можуть просто зрівняти Херсон із землею”.

У другій методичці, підготовленій у Кремлі, окремо прописано, що держпропаганді потрібно “звернути увагу” на виступ члена наукової ради при Раді безпеки РФ Анатолія Торкунова. На зустрічі з Путіним Торкунов згадав про Полтавську битву і заявив, що до перемоги над Швецією Петро “відходив до Полтави” і саме відступ зрештою призвів до “перелому у війні”.

Джерела видання в Кремлі зазначають, що зараз російська влада вважає здачу Херсона “небажаним”, але “імовірним” варіантом розвитку подій на фронті. Водночас дехто з них зазначив, що загалом ситуація в цій частині фронту залежить не від Москви, а від дій ЗСУ. 

Нагадаємо, 20 жовтня Президент України Володимир Зеленський заявив, що російські військові замінували агрегати й дамбу Каховської ГЕС та можуть її підірвати. За його словами, якщо окупанти підірвуть цю дамбу, то в зоні швидкого затоплення опиняться понад 80 населених пунктів, зокрема Херсон, а постраждати можуть сотні тисяч людей.

Також він додав, що якщо росіяни готують теракт, то вони усвідомлюють, що їм не утримати весь південь України, зокрема й Крим.

Як повідомляв ІМІ, раніше державні та провладні російські ЗМІ отримали з адміністрації президента РФ чергову методичку, як висвітлювати запровадження диктатором Володимиром Путіним "воєнного стану" на анексованих українських територіях.

Liked the article?
Help us be even more cool!