ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Коаліція за свободу ЗМІ закликала Росію звільнити журналіста Єсипенка

26.08.2021, 18:08
Владислав Єпипенко на суді в Сімферополі 15 липня. Фото – скріншот з відео Радіо Свобода
Владислав Єпипенко на суді в Сімферополі 15 липня. Фото – скріншот з відео Радіо Свобода

Коаліція за свободу засобів масової інформації закликала Росію звільнити журналіста-фрілансера Радіо Свобода Владислава Єсипенка. Про це йдеться в заяві коаліції, повідомляє Радіо Свобода.

“Ми закликаємо Російську Федерацію негайно звільнити Владислава Єсипенка та всіх журналістів, яких несправедливо затримано, і дозволити журналістам займатися своєю професією без страху переслідувань, свавільного ув’язнення, насильства та примусового зникнення”, – зазначили в коаліції.

Члени коаліції також висловили глибоку стурбованість погіршенням ситуації зі свободою медіа в окупованому Криму і продовженням утисків, насильства та переслідування журналістів з боку Російської Федерації.

“Ми стурбовані повідомленнями про жорстоке поводження та катування проти пана Єсипенка під час його затримання. Також дев’ятьох громадянських журналістів – кримських татар (Сервера Мустафаєва, Тимура Ібрагімова, Марлена Асанова, Сейрана Салієва, Ремзі Бекірова, Руслана Сулейманова, Османа Арифмеметова, Рустема Шейхалієва, Амета Сулейманова) продовжують утримувати в СІЗО та в’язницях на території Росії та окупованого Криму”, – мовиться в заяві.

Коаліція за свободу ЗМІ висловила стурбованість діями Росії, спрямованими на “придушення незалежних ЗМІ на півострові шляхом постійних утисків і залякувань, які фактично загнали незалежні ЗМІ в підпілля чи змусили взагалі покинути півострів”.

“Разом з міжнародною спільнотою ми продовжимо висвітлювати дії Російської Федерації щодо обмеження свободи ЗМІ в Криму. Ми також звертаємо увагу на постійні та систематичні обмеження свободи вираження поглядів та думок, включно зі свободою шукати, отримувати та поширювати інформацію, з якими стикаються жителі Криму. Це є одним з питань, яке має на меті розв'язувати Кримська платформа”, – додали в заяві.

Як повідомляв ІМІ, 15 липня в підконтрольному Росії Сімферопольському районному “суді” російський прокурор оголосив обвинувальний висновок у справі журналіста Радіо Свобода Владислава Єсипенка. Його звинувачують за статтями 223-1 (незаконне виготовлення вибухових речовин, перероблення або ремонт вибухових пристроїв) і 222.1 (незаконні придбання, передання, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, її основних частин, боєприпасів) КК Росії. 

Санкції обох статей передбачають до 12 років позбавлення волі. Максимальний термін покарання за сукупністю двох статей – 18 років позбавлення волі.

6 липня Окупаційний суд у Сімферополі продовжив арешт Владиславові Єсипенку до 18 січня. Цього дня Єсипенко знепритомнів, коли його перевозили з будівлі суду до СІЗО.

10 березня співробітники ФСБ Росії затримали в окупованому Криму фрілансера Радіо Свобода Владислава Єсипенка. Він брав участь в акції до дня народження Тараса Шевченка, що відбулася в Сімферополі 9 березня. Журналісту інкримінують збір інформації “в інтересах спецслужб України”, зокрема Служби зовнішньої розвідки, повідомили в Центрі громадських зв’язків ФСБ Росії. Як стверджують в ФСБ, Єсипенко “здійснював фото- і відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей на території Криму”.

Liked the article?
Help us be even more cool!