ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Кіберполіція викрила хакерів, які зламали понад 100 млн профілів користувачів інтернету

09.10.2020, 17:00
Фото – cyberpolice.gov.ua
Фото – cyberpolice.gov.ua

Кіберполіція викрила організовану злочинну групу хакерів, які несанкціоновано отримували логіни й паролі до систем інтернет-банкінгу, акаунтів соцмереж, електронних скриньок громадян. 

Про це повідомляється на сайті Кіберполіції України.

Згідно з повідомленням, виявлено понад 100 мільйонів дискредитованих облікових записів користувачів інтернету. 

Повідомляється, що правопорушники, володіючи фаховими знаннями у сфері IT, розповсюджували шкідливе програмне забезпечення. Воно давало можливість отримати логіни й паролі до онлайн-сервісів громадян. До протиправної діяльності було залучено хакерів з Києва та Харкова, а також осіб, які наразі перебувають у США, Німеччині, Китаї, Росії та В’єтнамі.

“Зловмисники отримували логіни та паролі від вебсервісів, які збережені в налаштуваннях браузера. Зазвичай це вхідні дані до різних систем інтернет-банкінгу, акаунтів соцмереж, електронних скриньок тощо. Після чого, використовуючи логін та пароль жертви, хакери виводили гроші з електронних гаманців, ігрових акаунтів та банкінгу зі спрощеним входом”, – повідомила кіберполіція.

Правоохоронці провели обшуки за місцями мешкання фігурантів. За результатами вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки та гроші. Речові докази передано на проведення експертних досліджень. 

Під час попереднього огляду техніки було виявлено шкідливе програмне забезпечення, відділені сервери, близько 100 мільйонів дискредитованих логінів та паролів до різних систем інтернет-банкінгу, соціальних мереж користувачів українського та міжнародного сегмента мережі Інтернет.

Фігурантам оголошено про підозру у вчиненні правопорушень, передбачених за ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 361 (“Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку”) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до шести років. Підозрюваним обрано запобіжний захід – тримання під вартою. Досудове розслідування триває. 

Liked the article?
Help us be even more cool!