ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Кабмін знову запропонував зміни до закону про Суспільне мовлення (доп.)

19.07.2016, 13:34

У парламенті зареєстровано законопроект № 4996 «Про внесення зміни до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», автором якого є кабінет Міністрів України.

Згідно з проектом пропонується виключити абзац дев’ятий пункту 4 розділу IV «Прикінцеві та перехідні положення» закону про Суспільне, а саме: «запровадження регулювання власності загального користування (суспільної власності)».

Відповідно до пояснювальної записки, проект внесено з метою приведення норм Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» у відповідність до положень Конституції України та норм міжнародного права. А саме, на думку Мін’юсту, запровадження регулювання власності загального користування (суспільної власності) видається недоцільним. Конституцією України визначено право власності та його форми, а саме: приватну, державну і комунальну форми власності. «Поняття "суспільна власність", що застосовується в контексті суспільного (громадського) телерадіомовлення, є особливою правовою категорією, яка не розглядається як окрема форма власності», – пояснюють автори проекту.

Медіаюрист ІМІ Роман Головенко так прокоментував дану ініціативу: «"Запровадження регулювання власності загального користування (суспільної власності)" стосувалося поширення принципів роботи Суспільного Мовлення на інші структури, особливо на місцях, у місцевих громадах (коли певна організація функціонує на базі державної чи комунальної власності, але державні чи муніципальні органи не втручаються в її роботу, не визначають менеджменту, а натомість це роблять громадські інституції).  

Для виконання цієї норми Кабмін раніше навіть уносив законопроект, але він був абсолютно не пропрацьованим і вносився для формального виконання закону. Насправді ж має йтися про внесення змін у Цивільний та Господарський кодекси, які стосуються не так власності, як створення нової організаційно-правової форми юридичної особи (на зразок установи, але не приватного, а публічного права)».

Нагадаємо, 17 травня Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення" (щодо порядку приєднання ДП "Українська студія телевізійних фільмів "Укртелефільм")».

ІМІ, на основі матеріалу "ДМ"

Liked the article?
Help us be even more cool!