ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Журналіст через Омбудсмена змусив "Луцьктепло" надати інформацію про орендовані автомобілі

24.01.2017, 10:08

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради з прав людини зобов’язав державно-комунальне підприємство “Луцьктепло” надати на запит журналіста інтернет-порталу “Четверта влада” Юрія Горбача інформацію про те, у кого за скільки і які транспортні засоби орендувало підприємство у 2012-2015 роках. Про це повідомляється на сайті видання.

Ще наприкінці грудня 2015 року журналіст звернувся із запитом до ДКП “Луцьктепло” стосовно того, які автомобілі, у кого і за скільки орендує підприємство та для яких потреб.

Приводом до цього став скандал навколо підприємства, який розгорнувся у 2015 році, та інформація тодішнього депутата Луцької міської ради Андрія Осіпова про те, що підприємство, яке перебуває на межі банкрутства, орендує елітні автомобілі. На той момент підприємство заборгувало “Нафтогазу” за природній газ понад 20 мільйонів гривень.

Тодішній директор ДКП “Луцьктепло” Юрій Паращій відмовив у наданні інформації журналісту. На підприємстві це мотивували тим, що воно зобов’язане оприлюднювати інформацію про використання бюджетних коштів, а оскільки державно-комунальне підприємство орендувало автомобілі виключно за рахунок власних коштів, то й повідомляти таку інформацію журналістам не зобов’язане. Водночас бюджетні кошти на ці цілі нібито не використовувалися.

Журналісти не погодилася з такою відповіддю і її обґрунтуванням, оскільки відповідно до Господарського кодексу України, майно, в тому числі гроші і будь-які прибутки, які отримує комунальне підприємство, перебувають у комунальній власності. Тож власні гроші підприємства це також комунальна власність, інформація щодо розпорядження якою повинна оприлюднюватися. Тому журналісти звернулися із запитом повторно.

Однак і вдруге підприємство під керівництвом Юрія Паращія в січні 2016 року відмовило журналістам в наданні інформації. Тож видання звернулося до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини стосовно притягнення директора підприємства до адміністративної відповідальності за порушення Закону України “Про доступ до публічної інформації”, та щоб таки зобов’язати “Луцьктепло” оприлюднити інформацію.

В Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради з прав людини провели перевірку і погодилися з аргументами журналіста та попросили ДКП “Луцьктепло” надати інформацію на запит, а на директора підприємства Юрія Паращія збиралися скласти протокол про адмінправопорушення.

“У відповідь на запит ДКП Луцьктепло було повідомлено, що розпорядженням Луцького міського голови від 26 лютого 2016 року Юрія Паращія було звільнено із посади директора підприємства 26 лютого 2016 року. Відповідно відібрати пояснення у вказаної особи щодо відмови у наданні інформації на запит журналіста не вбачається можливим”, – повідомили в Секретаріаті Уповноваженого ВР з прав людини.

Разом з тим, виконувачем обов’язків директора підприємства в той час стала заступниця Юрія Паращія Валентина Малютіна. Вона надала інформацію на запит.

“З врахуванням наданих Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини роз’яснень запити було повторно розглянуто та надано запитувану інформацію. Таким чином ДКП “Луцьктепло” було поновлено Ваше право на інформацію. З огляду на вищевказані обставини підстав для вжиття додаткових заходів реагування не вбачається”, – зазначили в листі із Секретаріату Уповноваженого ВР з прав людини.

До адміністративної відповідальності на той час уже звільненого директора ДКП “Луцьктепло” Юрія Паращія вирішили не притягувати.

Фото - "Четверта влада"

Liked the article?
Help us be even more cool!