ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Іноземні медіа акредитовують у зону ООС за спрощеною процедурою – Генштаб та СБУ

23.02.2022, 15:37
Фото – Міністерство оборони України
Фото – Міністерство оборони України

Генеральний штаб Збройних сил України усунув усі перешкоди для допуску представників іноземних засобів масової інформації до зони проведення ООС.

Про це повідомили представники українських силових відомств під час круглого столу “Особливості процесу акредитації журналістів в зоні ООС”, повідомляє Укрінформ.

Під час заходу йшлося про те, що іноземні журналісти часом чекають на акредитацію по кілька місяців і деякі з них отримують відмову.

За словами керівника експертної групи Директорату інформаційної політики у сфері оборони та стратегічних комунікацій Міністерства оборони України Олександра Мотузяника, від 20 лютого почала діяти спрощена процедура акредитації й усунуто всі перешкоди для допуску представників іноземних ЗМІ до зони проведення ООС.

“За два дні за спрощеною процедурою отримали акредитацію майже тисяча журналістів. Впродовж наступних двох днів при розгляді за спрощеним порядком її отримають ще понад 150 іноземних журналістів. Ми максимально йдемо назустріч нашим іноземним друзям”, – запевнив Мотузяник.

За його словами, кількість відмов в акредитації іноземним журналістам становить менш ніж 1% і, якщо певному журналісту відмовили в акредитації, ЗМІ може надіслати іншого журналіста.

Речник СБУ Артем Дехтяренко зазначив, що нині немає жодного неопрацьованого запиту на акредитацію від іноземних журналістів, і розповів, що саме може стати причиною відмови.

“Про відмови журналістам повідомляють наші колеги із ЗСУ. Причини від СБУ мають рекомендаційний характер, і ми не можемо їх розкривати. У нас є цілий спектр перевірок журналістів на предмет публікацій, незаконного перетину кордону, взаємодії з терористичними організаціями тощо. Але позиція СБУ завжди аргументована і має підстави”, – сказав Дехтяренко.

Як повідомили учасники заходу, за два місяці цього року опрацьовано понад 1 тис. запитів на акредитацію іноземних журналістів до зони ООС, а це – як за весь минулий рік. Підвищену зацікавленість західних ЗМІ пов’язують із загостренням ситуації на Сході України.

Як повідомляв ІМІ, раніше Цензор.Нет заявив, що Генеральний штаб Збройних сил України прискорить акредитацію іноземних журналістів для роботи в зоні Операції Об’єднаних сил.

8 лютого Медіарух заявив про проблемну ситуацію, що склалася з акредитацією іноземних журналістів у зоні ООС.

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко вважає, що іноземні засоби масової інформації легітимізують тероризм, цитуючи проросійських бойовиків. З такою заявою він виступив після того, як агентство Reuters 7 лютого опублікувало інтерв’ю з проросійським бойовиком так званої “ДНР” Денисом Пушиліним.

Liked the article?
Help us be even more cool!