ІМІ запрошує на пресконференцію "Чи покарають Росію за злочини проти свободи слова в Україні?"
У понеділок, 4 листопада, у Києві відбудеться пресконференція “Чи покарають Росію за злочини проти свободи слова в Україні?”, організована Інститутом масової інформації (ІМІ).
Подія відбудеться у форматі офлайн у Медіацентрі Україна, Київ, Грінченка, 9 (Urban Space 500).
Початок о 13:00, тривалість одна година. Планується трансляція українською та англійською мовами на фейсбук-сторінці ІМІ.
Просимо акредитуватися на подію за цим посиланням.
Щорічно 2 листопада відзначається Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів, який був заснований Організацією Об’єднаних Націй у 2013 році. Із 2022 року найбільш кричущі злочини проти медіа та журналістів скоює Росія на території України. За даними ІМІ, за цей час 91 медійник загинув від рук росіян, 12 з них – виконуючи професійні обов’язки. 29 цивільних журналістів перебувають у російському полоні з порушенням міжнародного законодавства, переживаючи тортури, загрози життю та здоров’ю.
Представники влади й громадянського суспільства обговорять злочини Росії проти медіа та журналістів в Україні, згадають про долю полонених журналістів, проаналізують, які кроки робить Україна і міжнародна спільнота для визволення заручників і притягнення винних до відповідальності.
Учасни_ці:
- Оксана Романюк, директорка Інституту масової інформації, модераторка;
- Катерина Дячук, керівниця відділу моніторингу свободи слова Інституту масової інформації;
- Наталка Богута, журналістка, подруга та колега викраденого Росією журналіста Дмитра Хилюка;
- Євгенія Кравчук, заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики;
- Ярослав Юрчишин, голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова;
- представники правоохоронних органів.
Теми до обговорення:
- Ситуація з переслідуваннями журналістів у 2024 році: нові тенденції та зафіксовані випадки. Презентація звіту ІМІ.
- Аналіз воєнних злочинів РФ проти медіа та журналістів. Доля медійників, які потрапили в російський полон.
- Дії української влади щодо захисту медійників і визволення полонених.
- Співпраця з міжнародними організаціями та їхня реакція: чого бракує для результату.
Контактна особа: Ганна Чабарай, [email protected].
Інститут масової інформації (ІМІ) – медійна громадська організація, яка працює з 1996 року. ІМІ відстоює права журналістів, аналізує медіасферу та висвітлює пов’язані з медіа події, протидіє пропаганді та дезінформації, забезпечує медіа засобами захисту для відряджень до зони бойових дій під час російсько-української війни починаючи з 2014 року.
ІМІ робить єдиний в Україні моніторинг свободи слова та список прозорих і відповідальних онлайн-медіа, документує медійні злочини Росії у війні проти України. ІМІ має представників у 20 регіонах України та мережу хабів “Медіабаза” для безперебійної підтримки журналістів. Серед партнерів ІМІ – “Репортери без кордонів” та Freedom House, організація входить до мережі Міжнародної організації із захисту свободи слова (IFEX).
Help us be even more cool!