ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Громадськість просить ВР відхилити законопроект, який загрожує свободі слова в інтернеті

11.05.2012, 03:32
Низка громадських організацій - Інтернет-асоціація України (ІнАУ), Український союз промисловців і підприємців (УСПП), Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) та Українська асоціація фахівців інформаційних технологій (УАФІТ) звернулися з відкритим листом до голови Верховної Ради Володимира Литвина, голів фракцій, груп та комітетів, в якому просять відхилити законопроект № 6523 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав».

Нагадаємо, проект № 6523 прийнятий у першому читанні Верховною Радою 1 лютого 2011 року. Наразі документ готується до другого читання.

Підписанти відкритого листа наголошують на тому, що законопроект створює загрозу свободі слова, «оскільки його положеннями на провайдера/оператора телекомунікацій покладається обов'язок у позасудовому порядку за зверненням суб'єкта авторського права та суміжних прав вживати визначених останнім заходів щодо попередження визначеної суб'єктом авторського права винної особи та припинення доступу до мережі інтернет або припинення надання послуг з розміщення інтернет-сайту на обладнанні провайдера».

«Прийняття законопроекту несе небезпеку знищення інформаційного середовища в Україні через впровадження неконтрольованих важелів адміністративного тиску на інформаційні та бізнес-ресурси та призведе до перерозподілу ринків у сфері інформаційно-комунікаційних технологій», - йдеться у відкритому листі.

На думку підписантів звернення, проект №6523 створює умови для порушення конституційних прав громадян, надаючи правоохоронні функції невідповідній структурі - провайдеру/оператору телекомунікацій.

«Законопроект передбачає впровадження фактично нового податку на інформаційні носії. З метою недопущення прийняття сумнівних законодавчих новацій, які лобіюють інтереси певного кола суб'єктів сфери телебачення та інформаційно-телекомунікаційних технологій, вимагаємо відхилення зазначеного законопроекту», - пишуть представники громадських організацій.

Пропоновані законодавчі новації призведуть лише до перерозподілу фінансових надходжень за використання об‘єктів авторського права на користь посередників на ринку інтелектуальної власності, вважають підписанти.

"Телекритика"

 
Liked the article?
Help us be even more cool!