Громадські активісти Запоріжжя вчилися ефективної співпраці з журналістами
Нові контакти, ідеї спільних проектів, нове бачення проблем та бажання в подальшому самостійно досліджувати актуальні для кожного учасника теми – такими є результати тренінгу для громадських активістів у Запоріжжі, який пройшлов 12 лютого 2016 р.
Це можна вважати оптимальним досягненням тренера, півторагодинна лекція не може дозволити йому передати весь обсяг знань і навичок співпраці з громадськими активістами, проте слухачі зізнаються: навіть такий коротке, але змістовне інтенсивне спілкування може відкрити численні нові перспективи.
Про перший блок тренінгу розповідає тренер Олена Опанасенко: «На заняттях, котрі проводилися в Запоріжжі, активісти піднімали питання, актуальні для всіх областей України, а у спільному обговоренні та аналізі знаходили оригінальні рішення, можливості та ідеї. Першим кроком до розвитку громадських організацій є визначення сфер, у яких їм критично бракує знань і практичного досвіду, а також формування потреби в освіті й розширенні комунікацій. Для наших слухачів таким кроком стає участь у тренінгах. До того ж, практична і теоретична частини занять дозволяють не лише розширити базу теоретичних знань щодо взаємодії зі ЗМІ, але й експериментально застосувати їх у дії, виявити сильні та слабкі сторони власної роботи, отримати скерування для подальшої самоосвіти».
Розглядаючи теми ефективного медіависвітлення громадських ініціатив, слухачі мають презентувати свої проекти репортерам, сформулювати імпровізовані тезові повідомлення, підготувати тексти анонсів та прес-релізів, проаналізувати помилки у власних роботах, а також у запропонованих текстах, що входять до роздаткових матеріалів.
Микола Малуха, керівник комунікаційного напрямку Ініціативи "Ціна держави" та Програми USAID "Лідерство в економічному врядуванні" розповів активістам про те, в який спосіб використовувати соцмережі, так щоб вони були максимально корисними для інформування про діяльність організації. Найцікавішим для активістів виявилось використання фотобанків та онлайнкарт, зізнаються такими інструментами раніше не користувалися.
Як користуватись законом про доступ до публічної інформації, яку інформацію можна отримувати про це спілкувався з громадськими активістами Роман Головенко, медіаюрист, Інститут масової інформації. Такі знання допоможуть учасникам тренінгу робити їхні інформаційні матеріали більш об’ємними і частіше взаємодіяти з місцевою владою. Попри те, що на перший погляд ця частина тренінгу видається найскладнішою, учасники зазначають, що після її прослуховування почуваються впевненіше.
14 лютого учасники тренінгу мали спільну медіавечерю з місцевими журналістами, на якій в неформальній атмосфері змогли познайомитис та обговорити взаємні претензії до робот один одного, журналісти дали рекомендації активістам, які їм краще організовувати роботу своїх прес-служб.
Рекомендована література, яку учасники тренінгів опрацьовують із великою цікавістю та ентузіазмом, відкриває їм шлях до самоосвіти і нових амбітних цілей. А знайомства, що зав'язуються під час дискусій щодо діяльності представлених організацій, стають початком нових партнерських проектів та розширення волонтерських мереж у містах, областях та за їхніми межами.
"Сьогодні українці з активною життєвою позицією та бажанням самостійно долучатись до реформування країни на всіх рівнях – це представники нового суспільства вільних, прогресивних і солідарних громадян. Кожен навчальний проект, спрямований на зміцнення та розвиток громадських організацій, є внеском у зміцнення та розвиток кожного міста, області і країни. Лише спільними зусиллями людей, котрі мають віру у зміни, яскраві ідеї, ентузіазм, ресурси та інструменти розвитку, нам вдасться об'єднатись і творити успішну незалежно державу, що стане сильним членом європейської родини", — підкреслила координаторка проекту "Будуємо мости заради реформ і довіри" по активістах Олена Подобєд-Франківська.
Тренінг пройшов у рамках консультаційно-навчального проекту “Будуємо мости заради реформ і довіри”, метою якого є допомогти журналістам, громадським активістам та прес-службам місцевих органів влади і самоврядування ефективно взаємодіяти.
Проект реалізовує Інститут масової інформації за підтримки Уряду Великої Британії.
Help us be even more cool!