ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Головредка сайту "Чесно" надала пояснення поліції через скаргу на її блоги

11.01.2023, 14:43
Фото – фейсбук Ірина Федорів
Фото – фейсбук Ірина Федорів

Головна редакторка сайту Руху “Чесно” Ірина Федорів повідомила, що поліція викликала її напередодні Нового року через скаргу на неї новоствореної ГО “Захисники Бучанського району”. Про це вона написала 10 січня в блозі на “Українській правді”.

Громадська організація поскаржилася через її блог “Як “слуги народу” знецінюють фронтовиків: нагороди для своїх депутатів-тиловиків”, який вийшов у жовтні минулого року на сайтах “Чесно” та Цензор.НЕТ. 

У скарзі ГО звинувачує Федорів у неприпустимості оцінних суджень в її матеріалі. Зі свого боку журналістка звертає увагу, що матеріал розміщено в блозі, де є авторські думки й судження.

“Щодо першого пункту щодо неприйнятності, на думку представника ГО, моїх оціночних суджень, то я як платник податків, який наповнює бюджет смт Коцюбинське, залишаю за собою право гостро критикувати владу селища і народних депутатів, які знецінюють військові нагороди фронтовиків зробленими за мої кошти та кошти інших платників податків медальками “За оборону Коцюбинського”, які не мають жодної цінності на фронті для військових”, – зазначила Федорів.

Журналістка навела одне з рішень Європейського суду з прав людини, у якому йдеться, що в суспільстві громадянин може відігравати не лише професійну роль, яка в нього є за освітою чи посадою, а бути вартовим демократії.

Крім того, Ірина Федорів звернула увагу, що ця нещодавно заснована організація зазначає, що “здійснює нагляд та контроль за журналістською діяльністю”. За словами журналістки, це “є нічим іншим, як цензурою”, тобто “діяльністю, яка спрямована на підрив демократичних цінностей у суспільстві”.

Ще одне звинувачення до журналістки від ГО стосувалося поширення світлин у блозі. За словами Федорів, вона їх узяла з фейсбук-посту народного депутата Олександра Горобця та селищного голови Коцюбинського Сергія Даніша. “Відповідно, я не є першоджерелом щодо поширення цих світлин. Народний депутат і селищний голова є офіційними особами, і якщо вони поширюють інформацію, то ця інформація береться з цього джерела як офіційна. У публікації те, що це пост народного депутата Горобця, чітко візуалізовано”, написала вона.

Ірина Федорів надала поліції свої пояснення щодо звернення ГО та водночас попросила правоохоронні органи дослідити питання порушення цивільної безпеки з боку селищного голови Сергія Даніша, а також дослідити його зв'язки з коригувальницею Душкіною та Московським патріархатом.

Як повідомляв ІМІ, 14 липня 2022 року в селищі Коцюбинське на Київщині невідомі встановили меморіальну дошку головній редакторці сайту “Чесно” Ірині Федорів.

Liked the article?
Help us be even more cool!