ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Головній редакторці сайту “Чесно” встановили на будинку “меморіальну дошку” зі звинуваченнями

14.07.2020, 17:46
Фото – chesno.org
Фото – chesno.org

14 липня в селищі Коцюбинське на Київщині невідомі встановили табличку, візуально схожу на меморіальну дошку загиблим. Така табличка з'явилася на будинку, де мешкає головна редакторка сайту “Чесно” Ірина Федорів, повідомляється на сайті “Чесно”.

Окрім фото Ірини, там розміщено напис про начебто придбання нею квартири за нереалістичною ціною.

“Табличка з’явилася саме в той день, коли ми з громадою під парламентом проводили акцію “Коцюбинське – Київ”. Акція була заздалегідь анонсована. Ірпінські забудовники, які мріють забудувати Біличанський ліс і мають ділянки в лісі, готові тримати в заручниках понад 20 000 населення без доступу до медицини і якісного доступу до освіти, без комунального транспорту та інших послуг. Відповідно, через мою активну громадянську позицію і як журналістка, яка висвітлює життя громади, я постійно спостерігаю за тим, як партійці “Нових облич” та лідер цієї партії Володимир Карплюк намагається безрезультатно дискредитувати мене в очах колег та громади”, – зазначає Ірина Федорів.

“У нас палять машини, б’ють членів ТВК, крадуть камери спостереження, зокрема в моєму будинку, ріжуть шини авто. Раз ми в під'їзді зустріли людину з ножем. Мені раніше телефонували, і були погрози. Я жила з дитиною разом з охороною. Це через бездіяльність правоохоронної системи вже стало буденністю в регіоні. Всі мої сусіди знають, що я живу в цьому будинку з 2007 року. Про це є відмітка в моєму паспорті. Щодо вартості квартири, то я надавала довідку публічно, за скільки я її придбала, і це абсолютно ринкова ціна. Зараз укотре піднімемо відео з камер спостереження, щоб з’ясувати доказову базу. Прикро, що ті виконавці, які це робили, поставили під загрозу здоров’я мешканців. Табличку монтували просто за газовою трубою. Вибухи газу в житлових будинках, на жаль, таких людей нічому не вчать”, – каже Федорів.

Рух "Чесно" розцінює цей випадок як чергову спробу залякування та погроз на адресу активістки, яка відстоює винесення в натуру межі національного парку в Біличанському лісі та порятунок його від забудови, а також адвокатує кампанію приєднання селища Коцюбинське до Києва.

“В Україні критична ситуація з нападами на активістів та зливанням подальших справ. Окрім фізичного насильства, викривачів, журналістів, тих, хто відстоює інтереси своїх громад, постійно залякують, публікують їхні персональні дані, за ними стежать і цькують – як в інтернеті, так і в реальному житті. Я не хочу думати про те, чим може закінчитися такий нібито “тролінг” зі встановленням таблички, схожої на меморіальну плиту. Ми звертаємося до правоохоронців і вимагаємо належного розслідування цього інциденту, а також будемо надавати Ірині належну підтримку”, – каже Віта Думанська, координаторка Руху “Чесно”.

Зараз Ірина Федорів викликала поліцію і готує заяву до правоохоронних органів.

Навесні 2018 року в Ірини Федорів зрізали у квартирі електролічильник. Улітку 2017 року двоє чоловіків прокололи шини авто, яке належало її сім’ї.
У 2016 році навпроти дому журналістки невідомі обписали паркан, а також – облили зеленкою прокурора. Того ж року в під’їзді, де зберігався наклад видання “Громада Коцюбинського”, яке на волонтерських засадах для громади редагує Ірина, намагалися незаконно проникнути до приміщення – з ножем і через вікно. У всіх цих справах станом на липень 2020 року нікого не покарано.

Liked the article?
Help us be even more cool!