ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Глава МЗС Чехії закликав Росію звільнити журналістку Алсу Курмашеву

Алсу Курмашева на суді в РФ. Фото – Associated Press

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський у межах дебатів у Раді Безпеки ООН виступив на захист ув’язненої російсько-американської журналістки Алсу Курмашевої та закликав Росію звільнити її.

Про це пише Novinky.

Він розкритикував Росію, яка, бувши одним з постійних членів Ради Безпеки, своєю війною проти України "явно порушує саму мету ООН та її Ради Безпеки – збереження миру – і загрожує довірі до ООН, усієї колективної безпеки, закріпленої в Статуті ООН".

За словами Ліпавського, Чеська Республіка вважає, що реформована та більш представницька Рада Безпеки ООН могла б краще вирішити поточну безпрецедентну кризу.

Міністр закордонних справ Чехії також наголосив на потребі сприяти атмосфері безпеки та підтримки для жінок, які будують мир, для захисників прав людини, активістів, журналістів та захисників гендерної рівності.

"Хочу додати, що Чехія закликає Російську Федерацію негайно звільнити журналістку Алсу Курмашеву з в'язниці", – сказав він.

Хто така Алсу Курмашева?

Як повідомляв ІМІ, у Казані (столиця Республіки Татарстан, РФ) 18 жовтня затримали редакторку Татаро-башкирської служби Радіо Вільна Європа Алсу Курмашеву.

Її підозрюють у відмові зареєструватися як "іноземний агент" – за частиною 3 статті 330.1 Кримінального кодексу РФ ("Невиконання встановленого законодавством РФ обов’язку з подання до уповноваженого органу документів, необхідних для внесення до реєстру іноземних агентів, вчинене особою, яка здійснює цілеспрямований збір відомостей у галузі військової, військово-технічної діяльності РФ, які в разі їхнього отримання іноземними джерелами можуть бути використані проти безпеки РФ").

23 жовтня 2023 року Радянський районний суд Казані відправив Курмашеву до СІЗО. Термін арешту – один місяць 17 діб, до 5 грудня.

У листопаді 2023 року Алсу Курмашевій висунули обвинувачення в справі про відмову зареєструватися "іноагентом". Отже, її процесуальний статус – обвинувачена.

20 січня 2024 року стало відомо, що Верховний суд Татарстану залишив під арештом журналістку Татаро-Башкирської служби Радіо Свобода Алсу Курмашеву. Засідання пройшло через відеозв'язок 20 лютого. 

Алсу Курмашева – громадянка США та Росії, яка проживала в Празі (Чехія) зі своїм чоловіком та дітьми. У середині травня вона приїхала до Росії за сімейними обставинами. Силовики затримали її в казанському аеропорту 2 червня, коли журналістка чекала на рейс додому. У Курмашевої вилучили американський та російський паспорти. Згодом мировий суд у Казані оштрафував її за неповідомлення російської влади про друге громадянство.

Liked the article?
Help us be even more cool!