ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Суд РФ залишив журналістку Радіо Свобода в СІЗО, скоротивши арешт на день

Верховний суд Татарстану залишив під арештом журналістку Татаро-Башкирської служби Радіо Свобода Алсу Курмашеву. Засідання пройшло через відеозв'язок 20 лютого.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Адвокат журналістки клопотав про зміну запобіжного заходу на домашній арешт, посилаючись, зокрема, на стан здоров'я Курмашевої. Суддя Ольга Мігунова в цьому відмовила.

Термін арешту Курмашевої скоротили на день – до 4 квітня.

Хто така Алсу Курмашева?

Як повідомляв ІМІ, у Казані (столиця Республіки Татарстан, РФ) 18 жовтня затримали редакторку Татаро-башкирської служби Радіо Вільна Європа Алсу Курмашеву.

Її підозрюють у відмові зареєструватися як “іноземний агент” – за частиною 3 статті 330.1 Кримінального кодексу РФ (“Невиконання встановленого законодавством РФ обов’язку з подання до уповноваженого органу документів, необхідних для внесення до реєстру іноземних агентів, вчинене особою, яка здійснює цілеспрямований збір відомостей у галузі військової, військово-технічної діяльності РФ, які в разі їхнього отримання іноземними джерелами можуть бути використані проти безпеки РФ”).

23 жовтня 2023 року Радянський районний суд Казані відправив Курмашеву до СІЗО. Термін арешту – один місяць 17 діб, до 5 грудня.

У листопаді 2023 року Алсу Курмашевій висунули обвинувачення в справі про відмову зареєструватися “іноагентом”. Отже, її процесуальний статус – обвинувачена.

Алсу Курмашева – громадянка США та Росії, яка проживає в Празі (Чехія) зі своїм чоловіком та дітьми. У середині травня вона приїхала до Росії за сімейними обставинами. Силовики затримали її в казанському аеропорту 2 червня, коли журналістка чекала на рейс додому. У Курмашевої вилучили американський та російський паспорти. Згодом мировий суд у Казані оштрафував її за неповідомлення російської влади про друге громадянство.

Liked the article?
Help us be even more cool!