ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Генпрокурор: Зараз розглядаються два варіанти створення спецтрибуналу для Росії

Фото – Геннадій Мінченко / Укрінформ
Фото – Геннадій Мінченко / Укрінформ

Координаційна група (Core Group) розглядає варіант створення так званого інтернаціоналізованого трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України, а також створення трибуналу на підставі резолюції Генеральної Асамблеї ООН.

Про це повідомив в інтерв’ю Укрінформу генпрокурор Андрій Костін.

“Зараз у нас обговорюються два варіанти – це міжнародний трибунал, створений на підставі резолюції Генеральної Асамблеї ООН, а інша пропозиція – про інтернаціоналізований трибунал, який передбачає в його складі українських та іноземних суддів, які діятимуть на базі українського права”, – сказав він.

За словами Костіна, інтернаціоналізований трибунал – це те, що “деякі наші партнери запропонували як гібридний трибунал, а потім уже перейменували в інтернаціоналізований”.

“Тобто  є дві базові позиції, працюючи з якими, думаю, ми знайдемо результат”, – сказав він.

Також генпрокурор не відкидає, що спецтрибунал зможе здійснювати заочне засудження: “Заочне засудження можливе. У цьому і відмінність спецтрибуналу від МКС. Останній не може судити заочно. А трибунал – може. Український народ не повинен довго чекати”.

Як повідомляв ІМІ, 13 жовтня 2022 року ПАРЄ ухвалила резолюцію про визнання російського режиму терористичним.

4 липня 2023 року Парламентська асамблея ОБСЄ визнала Росію державою – спонсором тероризму, а ПВК “Вагнер” – терористичною організацією. 3 липня Парламентська асамблея ОБСЄ підтримала створення спеціального трибуналу щодо злочинів Росії в Україні.

7 березня 2023 року Палата досудового провадження ІІ Міжнародного кримінального суду виписала ордери на арешт на російського президента Володимира Путіна та уповноважену офісу президента РФ з прав дитини Марію Львову-Бєлову. Вони звинувачуються в незаконній депортації населення (дітей) та незаконному перевезенні населення (дітей) з окупованих регіонів України до Російської Федерації.

Liked the article?
Help us be even more cool!