ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Футбол поза політикою – Орбан про скандальний шарф із "Великою Угорщиною"

22.11.2022, 15:46
Фото – скриншот відео з допису Віктора Орбана у Facebook
Фото – скриншот відео з допису Віктора Орбана у Facebook

Кожен угорець, який грає за інші збірні, є членом однієї команди – так прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан спробував пояснити свою появу на товариському футбольному матчі між збірними Угорщини та Греції в Будапешті в шарфі, на якому зображено мапу "Великої Угорщини" з частинами сусідніх держав у її складі.

"Футбол – це не політика. Не треба бачити те, чого немає. Кожен угорець, який грає за інші збірні, є членом однієї команди", – написав Орбан на своїй сторінці у Facebook та додав після останньої фрази угорські прапори.

Як повідомляв ІМІ, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан ввечері 20 листопада прийшов на товариський футбольний матч між збірними Угорщини та Греції в Будапешті із шарфом, на якому зображено мапу "Великої Угорщини" з частинами сусідніх держав у її складі.

Мапа на шарфі прем'єра Угорщини охоплювала частини країн ЄС – Австрії, Словаччини, Румунії та Хорватії, а також  регіони сьогоднішніх Сербії та України. Ці території належали Королівству Угорщина до кінця Першої світової війни.

Речник МЗС України Олег Ніколенко наголосив, що "пропагування в Угорщині ідей ревізіонізму не сприяє розвитку українсько-угорських відносин".

"До МЗС України буде запрошений угорський посол, до відома якого буде доведено неприйнятність вчинку Віктора Орбана", – додав він.

Орбан не вперше спричиняє обурення згадкою про "Велику Угорщину". У 2020 році він опублікував фотографію глобуса, на якому також зображено кордони Королівства Угорщина до закінчення Першої світової війни. Цей випадок спричинив роздратування, особливо в Хорватії та Румунії.

За Тріанонським договором 1920 року Королівство Угорщина втратило значну частину своєї колишньої території. В Угорщині це досі вважається великою історичною ганьбою.

З початку перебування Орбана на посаді прем'єр-міністра між Угорщиною та сусідніми країнами тривають суперечки щодо прав етнічних угорців, які проживають на колишніх територіях королівства. Так, за часів урядів Орбана представникам нацменшин щедро роздавали угорські паспорти.

Як повідомляв ІМІ, в Угорщині державний центр розробив підручник географії для 8 класу, переповнений антиукраїнською пропагандою та брехливими фактами, здатний "запрограмувати" школярів на вороже ставлення до України.

Допис супроводжується малюнком, на якому Україну розривають російський ведмідь та чоловіки в символіці США і Євросоюзу. Школярів водночас запитують: "Кому (з них) має належати Україна?"

Згодом уряд Угорщини пообіцяв виправити ситуацію з провокативним змістом онлайн-підручника.

Liked the article?
Help us be even more cool!