ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ФСБ залякувала Єсипенка подальшими тортурами – дружина

12.07.2021, 12:08
Фото – crimean-solidarity.org
Фото – crimean-solidarity.org

Дружина утримуваного в Криму журналіста Владислава Єсипенка Катерина заявила, що її чоловік перебуває в СІЗО в окупованому Криму в жахливих умовах. Крім того, його залякували тортурами, щоб той не відмовлявся від своїх свідчень.

Про це вона розповіла в ефірі Громадського радіо.

За її словами, після відмови від зізнання, яке Владислав зробив під тортурами, йому заборонили телефонувати додому, а листи рідним він передає через свого адвоката.

“Пише на різні теми: затримання, тортури, виживання в СІЗО. Дитині пише, мені. Камера, у якій він зараз, розміром 3 на 4 метри, кисню мало, прогулянка – одна година за добу. У камеру вилазять з унітаза щурі. У суботу – банний день і прогулянок нема. Він себе підтримує тим, що займається спортом навіть у тих умовах. Читає українські видання. Ми надсилаємо йому публікації про те, що про нього тут говорять, як підтримують. Влад пише, що в усіх політв’язнів Сімферополя одна надія – на обмін. Ніхто не сподівається на справедливий суд у Криму”, – розповідає вона.

За словами Катерини, після заяви про тортури Владислава спробували відправити в підвал, психологічно спробувати його переконати не відмовлятися від своїх свідчень, потрібних ФСБ.

“Фізично вони його ніби не чіпали. Були погрози та залякування подальшими тортурами. Нині до нього пускають адвокатів. Бо, коли його катували, адвокатів не пускали. За станом його здоров’я ми не можемо стежити. Невідомо, як на нього вплинули тортури. Знаю, що минулого тижня в нього боліли нирки. Він просив про меддопомогу, але йому відмовили, бо лікаря в СІЗО нема”, – розповіла Катерина.

Як повідомляв ІМІ, 6 липня Окупаційний суд у Сімферополі продовжив арешт Владиславові Єсипенку до 18 січня. 

10 березня співробітники ФСБ Росії затримали в окупованому Криму фрілансера Радіо Свобода Владислава Єсипенка. ВІн брав участь в акції до дня народження Тараса Шевченка, що відбулася в Сімферополі 9 березня. Журналісту інкримінують збір інформації “в інтересах спецслужб України”, зокрема Служби зовнішньої розвідки, повідомили в Центрі громадських зв’язків ФСБ Росії. Як стверджують в ФСБ, Єсипенко “здійснював фото- і відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей на території Криму”.

12 березня “Київський районний суд” Сімферополя виніс ухвалу про взяття під варту Владислава Єсипенка терміном на два місяці, до 11 травня. Йому інкримінують ч. 1. ст. 223-1 КК РФ (“Незаконні виготовлення, перероблення або ремонт вогнепальної зброї, її основних частин, за винятком вогнепальної зброї обмеженого ураження, а також незаконне виготовлення боєприпасів”).

6 квітня Владислав Єсипенко заявив, що слідчі ФСБ РФ застосовували до нього тортури.

9 квітня Олексій Ладін повідомив, що співробітники ФСБ Росії погрожували розправою Єсипенку після того, як він на суді в Криму звинуватив ФСБ в тортурах.

13 квітня адвокат Владислава Єсипенка Олексій Ладін заявив, що його підзахисному співробітник ФСБ погрожує вбивством у разі відмови від свідчень, даних журналістом під тортурами.

5 травня стало відомо, що окупаційна влада Криму висунула заарештованому журналісту Радіо Свобода Владиславові Єсипенку нове обвинувачення – додалася ст. 222 КК РФ (“Незаконне придбання, передання, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, її основних частин, боєприпасів”).

Liked the article?
Help us be even more cool!