ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Фейковий сюжет NewsOne про слухання в Конгресі США свідомо увів в оману глядачів - Незалежна медійна рада

06.11.2017, 11:34

Незалежна медійна рада при розгляді трансляції телеканалом NewsOne сюжету про начебто слухання в комітеті з фінансових питань Конгресу США щодо наявності корупції в НБУ виявила порушення стандартів точності, достовірності та збалансованості подання інформації, відображених у статті 59 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”, а також у редакційному статуті телеканалу. Відповідний висновок №20 Незалежна медійна рада оприлюднила 6 листопада.

У жовтні 2017 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення звернулася з проханням розглянути один із сюжетів, який транслювався телеканалом NewsOne, на предмет відповідності його трансляції чинному законодавству України. 25 вересня 2017 року телеканал виконав пряме включення з-під будівлі Капітолію, у якій засідає Конгрес США. Сюжет анонсувався таким чином: “Комітет з фінансових питань США розглядатиме проблему корупції в НБУ”. У рамках сюжету було сказано, що участь у засіданні взяли народний депутат України Сергій Тарута та колишній співробітник НБУ Олександр Завадецький.

Водночас за декілька днів вийшла публікація на сайті видання The Weekly Standard. З неї випливало, що насправді цей захід лише відбувався у приміщенні Конгресу США і не мав жодного стосунку до засідань комітету з фінансових питань Конгресу США. На “засіданні” не був присутнім жоден нинішній конгресмен, приміщення, у якому воно відбувалося, було напівпідвальним; натомість для надання легітимності там були колишній конгресмен, нині зареєстрований як лобіст, Конні Мак IV, а також колишній голова ЦРУ Джеймс Вулсі.

На думку Незалежної медійної ради, кожен факт, наведений у новинній передачі, мав би бути перевіреним та підтвердженим належними джерелами та інструментами перевірки інформації, аби відповідати стандартам достовірності та точності подання інформації. Натомість такої перевірки зроблено не було. Понад те, ще одним важливим стандартом професійної діяльності журналіста - збалансованістю - передбачене надання слова всім сторонам із конфліктного питання. Зважаючи на те, що включення робилося з місця події у Вашингтоні кореспонденткою телеканалу NewsOne, існувала можливість взяти коментар щодо питання корупції в НБУ заздалегідь або ж у Наталі Гонтаревої, або в когось із нинішніх представників керівництва НБУ, але цього зроблено не було. Ці факти свідчать про свідоме порушення телеканалом відповідних стандартів професійної діяльності журналістів та введення в оману глядачів.

Нагадаємо, Незалежна медійна рада є органом саморегулювання у сфері медіа, до якого входять 15 членів – авторитетних журналістів та громадських активістів, які мають ґрунтовний досвід у медійній сфері. Склад медійної ради сформували наприкінці 2015 року п’ять медійних організацій – Центр демократії та верховенства права (у минулому – Інститут медіаправа), Інститут масової інформації, “Інтерньюз-Україна”, “Детектор медіа” та фундація “Суспільність”.

Окрім надання експертних висновків щодо вирішення суперечливих ситуацій, Незалежна медійна рада планує надавати рекомендації органам влади та іншим зацікавленим особам задля вдосконалення регулювання у медійній сфері.

Головою Незалежної медійної ради є голова ГО “Детектор медіа” Наталія Лигачова, секретарями – медіаюристи Ігор Розкладай (Центр демократії та верховенства права) та Роман Головенко (Інститут масової інформації).

Liked the article?
Help us be even more cool!