Експрацівницю відділу освіти з Луганщини засуджено до 10 років ув'язнення за колабораціонізм
Експрацівницю відділу освіти з Луганщини, яка добровільно обійняла посаду “начальника відділу освіти Новоайдарського району ЛНР”, засуджено до 10 років позбавлення волі за колабораціонізм (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
Про це повідомила пресслужба Луганської обласної прокуратури.
Також суд позбавив її права впродовж 15 років обіймати посади в органах влади.
До повномасштабного російського вторгнення засуджена працювала спеціалістом відділу освіти Новоайдарської селищної ради.
Прокурори в суді довели, що засуджена з весни 2022 року по кінець 2022 року добровільно пішла на співпрацю з окупантами.
На окупаційній посаді вона організовувала роботу відділу, брала участь у заходах на підтримку РФ. Також вона давала інтерв’ю пропагандистським медіа зі словами подяки представникам держави-агресора за надані підручники, зошити та інші навчальні матеріали, зазначили у прокуратурі.
Вирок суд ухвалив заочно. Засуджена відбуватиме покарання з моменту затримання.
Наразі вона оголошена у розшук.
Як повідомляв ІМІ, колишню секретарку Новопсковського ліцею (Луганська область) засуджено до трьох років позбавлення волі за колабораційну діяльність (ч. 3 ст. 111-1 КК України).
У травні 2024 року Луганська обласна прокуратура передала до суду обвинувальні акти щодо семи колишніх працівників закладів освіти, які впроваджували в навчальний процес стандарти освіти держави-агресора.
У квітні 2024 року Служба безпеки України передала до суду матеріали справи щодо 11 обвинувачених у колабораціонізмі освітян з Луганської області. За матеріалами СБУ, ці освітяни викорінюють українську мову, історію та культуру на Луганщині. Вони очолюють окупаційні “навчальні заклади” та допомагають ворогу нищити українську систему освіти на Луганщині. Більшість із них – це колишні директори українських шкіл та гімназій, які після захоплення ворогом території області пішли на співпрацю з окупантами.
За даними Центру національного спротиву, через брак кадрів росіяни на окупованих територіях призначають на посади директорів шкіл та їхніх заступників людей, які не мають відповідної освіти. Частина з них – колишні лаборанти та двірники.
Help us be even more cool!