ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Дуров: Пошуковик Telegram зробили безпечнішим

Павло Дуров. Фото – vk.com / durov

Засновник месенджера Telegram Павло Дуров повідомив, що останніми тижнями пошуковик платформи став набагато безпечнішим. Увесь проблемний контент, який виявили в пошуку, більше не доступний. Про це він повідомив у своєму телеграм-каналі.

За його словами, це робила спеціальна команда модераторів, використовуючи штучний інтелект.

“Щоб злочинцям було ще складніше зловживати пошуком у Telegram, ми оновили наші Умови надання послуг і Політику конфіденційності, впевнившись, що вони узгоджені в усьому світі. Ми чітко зазначили, що IP-адреси та номери телефонів тих, хто порушує наші правила, можуть бути передані відповідним органам у відповідь на правомірні юридичні запити”, – написав Дуров.

Він також пояснив, що пошук у Telegram є потужнішим, ніж в інших месенджерах, оскільки дозволяє користувачам знаходити публічні канали й боти. За словами Павла Дурова, цією функцією зловживали люди, які порушували умови надання послуг платформи, продаючи незаконні товари.

Відтепер, за його словами, пошук у Telegram призначений для пошуку друзів та отримання новин.

Як повідомляв ІМІ, журналісти The New York Times проаналізували понад 3,2 мільйона повідомлень у більш ніж 16 тисяч телеграм-каналів та заявили, що платформа стала глобальною клоакою злочинності, дезінформації, дитячої порнографії, тероризму й расистського екстремізму. 

Ризики Telegram для України

У лютому 2024 року в ГУР визнали, що Telegram становить загрозу для безпеки України й потрібно шукати варіанти розв'язання цієї проблеми.

27 березня 2024 року керівник ГУР Кирило Буданов заявив, що Telegram є проблемою для національної безпеки України.

Представник Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ Олександр Мельниченко повідомив, що сервери месенджера Telegram з високою ймовірністю розміщені в більшості на території Росії. 

24 квітня 2024 року засновник Telegram Павло Дуров повідомив, що отримав офіційні листи від компанії Apple з вимогою заблокувати новинні та пропагандистські канали для користувачів з українськими SIM-картками. 

Головне управління розвідки Міноборони України заявило, що керівництво платформи Telegram заблокувало 28 квітня низку українських офіційних ботів, які протидіяли військовій агресії Росії проти України, зокрема Головний бот розвідки. Згодом боти відновили роботу.

30 квітня 2024 року голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим'юк заявила, що державі слід припинити офіційну комунікацію в Telegram.

Попри озвучені ризики платформа Telegram залишається найпопулярнішою платформою серед українців для отримання новин. Про це свідчать результати дослідження Громадянської мережі “Опора”. Telegram очолює рейтинг найпопулярніших соцмереж в Україні (78,1%), YouTube – 59,5% та Facebook – 44,6%. Трохи більш ніж 42% опитаних читають новини у Viber, 29,6% – в Instagram, 26,8% – у TikTok, 7,8% – в Х (Twitter). Іншими соцмережами для отримання новин користуються лише 1,2% опитаних. 

20 вересня 2024 року у Раді національної безпеки і оборони повідомили, що Національний координаційний центр кібербезпеки обмежив використання Telegram в органах державної влади, військових формуваннях, на об’єктах критичної інфраструктури. 

Liked the article?
Help us be even more cool!