ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Держава повинна оголосити 2021-й роком української мови – мовний омбудсмен

30.12.2020, 12:00
Фото – Катерина Хорощак / life.pravda.com.ua
Фото – Катерина Хорощак / life.pravda.com.ua

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь вважає, що 2021 рік держава повинна оголосити роком української мови.

Про це він сказав в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.

“Я думаю, що в глобальному вимірі держава має оголосити 2021-й роком української мови та якнайшвидше затвердити державну програму (сприяння опануванню державної мови. – Ред.). Тому що це не так питання освіти або науки. Це питання національної безпеки гуманітарного рівня, державна мовна політика, інтелектуальна капіталізація суспільства”, – сказав Кремінь.

Омбудсмен наголосив, що державна мовна політика має зміцнюватися, а також бути фундаментальною, відкритою, багатофункціональною.

На запитання, як зробити українську мову престижною і цікавою для молоді, Кремінь відповів, що якщо молодь не користується державною мовою, то для мови треба створити кращі умови.

“Це означає, що має неухильно виконуватися освітнє законодавство, яке визначає особливості щодо мови освітнього та виховного процесів. Урешті-решт, настав час збільшити державну підтримку культури, стати на захист української літератури, зберегти творчі спілки. Має бути суворий контроль за мовними квотами на радіо і телебаченні. І останнє, на що дуже реагує українська молодь, це українофобія окремих чиновників і на мовному, і на світоглядному рівнях”, – заявив уповноважений.

Кремінь наголосив, що недалекоглядність деяких політиків – ознака відсутності елементарних знань, державних поглядів і культури.

Як повідомляв ІМІ, 8 липня 2020 року Кабінет Міністрів України призначив Тараса Креміня на посаду уповноваженого із захисту державної мови, яка передбачена Законом “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

1 грудня мовний омбудсмен повідомив, що із 16 січня 2021 року мовою обслуговування споживачів в Україні має бути державна.

15 грудня Тарас Кремінь пояснив, яких сфер стосується перехід на українську із 16 січня 2021 року.

Liked the article?
Help us be even more cool!