ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Чернівчанка, яку засудили до п'яти років за знімання військових, програла апеляцію

14.04.2025, 16:20
Альона Чорна
Ілюстрація ІМІ

Чернівецький апеляційний суд залишив без змін вирок суду першої інстанції щодо чернівчанки, яку засудили до п'яти років ув’язнення за публікацію відео в TikTok та YouTube. За даними слідства, на відео було показано військовий об'єкт – обласний збірний пункт. 

Таке рішення Чернівецький апеляційний суд ухвалив 4 квітня 2025 року.

За даними регіональної представниці Інституту масової інформації Альони Чорної, йдеться про підприємицю, блогерку Анжелу Гуріну, яка була учасницею руху Остапа Стахіва “Права людини”. У серпні 2023 року СБУ проводила обшуки в будинку Гуріної. 

Нагадаємо, Першотравневий районний суд Чернівців 9 грудня 2024 року призначив їй п'ять років позбавлення волі, визнавши винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 114-2 КК України (“Несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану”). 

Відеознімання чернівчанка проводила влітку 2023 року. Свої дії пояснювала тим, що хотіла зафіксувати можливе порушення прав людини під час примусової мобілізації. З апеляційної ухвали відомо, що жінка захищала свого знайомого. 

“Фіксувала не військових, а вела зйомку, щоб не були порушені права інших. Знайомого утримували незаконно, і вона вирішила це зробити для іміджу країни. Після його порятунку він навіть не подякував”, – йдеться в ухвалі апеляційного суду.

Адвокат Гуріної під час захисту обвинуваченої заявляв, що місце знімання не було секретним, а точні координати або важливі дані у відео не фігурували. “...Те, що військова частина не є в публічному доступі, не усвідомлювала. Вважає, що проявляла небайдужість на рівні громадськості. Її дії не були спрямовані на порушення закону. Військову частину перед собою на відео вона не бачила, їй ніхто не представлявся і не показував документи”, – йдеться в апеляційній ухвалі.  

Водночас прокуратура зазначила, що за відео можна було ідентифікувати розташування військового об'єкта. В апеляційній ухвалі зазначається, що про заборону проведення знімання обвинуваченій повідомляли, вона ж керувалася статтею 34 Конституції України. 

Також зазначається, що суд урахував негативну характеристику жінки, з якої вбачається, що вона неодноразово вступала в конфлікти з військовослужбовцями ТЦК з відеофіксацією конфліктних ситуацій та її розповсюдженням в інтернеті, та залишив вирок першої інстанції без змін. 

Водночас ухвала апеляційного суду може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги протягом трьох місяців з дня її оголошення.

Як повідомляв ІМІ, у лютому 2024 року обласне управління СБУ повідомило про підозру чернівчанці Анжелі Гуріній. За даними слідства, вона робила фото та відео військових об'єктів. Представниця ІМІ зверталася до Анжели Гуріної по коментар, але вона не відповіла.

На своєму ютуб-каналі Анжела Гуріна розмістила відео, у якому розповіла, що не поширювала інформації про розташування військових частин, а фіксувала незаконні дії працівників ТЦК.

Остап Стахів – підозрюваний у шахрайстві та перешкоджанні законній діяльності ЗСУ псевдоактивіст. 3 грудня 2024 року вийшов під заставу із СІЗО, де він перебував із 2 жовтня 2024 року. 20 грудня 2024 року Галицький районний суд Львова продовжив Стахіву запобіжний захід до 18 лютого 2025 року. Стахів має прибувати до слідчого прокурора в установлений період, не виїжджати за межі Львівської області без дозволу слідчого прокурора суду. 

16 січня 2025 року правоохоронці скерували до суду обвинувальний акт стосовно Cтахіва, якому інкримінують поширення інформації про розташування ЗСУ та шахрайство (ч. 2 ст. 114-2, ч. 2 ст. 190 КК України). У липні 2023 року Остап Стахів оголосив про відкриття платних “курсів журналістики” та видавання “посвідчень журналіста” після їхнього закінчення. Курс коштував 7500 грн.

Liked the article?
Help us be even more cool!