ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Британія відкликала ліцензію в китайського телеканалу CGTN через зв'язок з Компартією

04.02.2021, 14:40
Фото – CGTN
Фото – CGTN

Британський медіарегулятор Ofcom відкликав ліцензію в китайського телеканалу CGTN, що веде мовлення англійською мовою, через його зв'язки з Комуністичною партією Китаю.

Про це йдеться в заяві на сайті регулятора, повідомляє "Європейська правда".

"Ofcom сьогодні відкликав ліцензію CGTN на мовлення у Великій Британії після того, як розслідування дійшло висновку, що ліцензія незаконно належить Star China Media Limited", – йдеться в заяві.

Розслідування дійшло висновку, що власник ліцензії Star China Media Limited не контролює редакційної політики CGTN, що є порушенням британського законодавства.

"Ми також не можемо схвалити заявку на передання ліцензії China Global Television Network Corporation, тому що в підсумку вона контролюється Комуністичною партією Китаю, що заборонено законодавством Британії про мовлення. Ми надали CGTN безліч можливостей для дотримання вимог, але цього не сталося", – зазначив регулятор.

У заяві нагадується, що 2020 року CGTN порушив кодекс мовлення Ofcom, не зберігаючи належної неупередженості у висвітленні протестів у Гонконгу, а також були виявлені серйозні порушення правил справедливості та конфіденційності.

Через серйозність цих порушень Ofcom попередив телеканал про можливість запровадження санкцій.

Як повідомляв ІМІ, 2 лютого Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони від 2 лютого 2021 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, яке передбачає запровадження на п'ять років санкцій проти народного депутата Тараса Козака та юридичних осіб, що володіють ліцензіями телеканалів “112 Україна”, NewsOne та ZIK.

2 лютого телеканали “112 Україна”, ZIK і NewsOne заявили, що розцінюють рішення про санкції як політичну розправу та боротимуться за право бути в ефірі.

3 лютого США підтримали санкції України з протидії впливу Росії.

3 лютого низка громадських організацій та представників експертної спільноти пояснили, що санкції проти телеканалів “групи Медведчука” – “112 Україна”, NewsOne і ZIK – не загрожують свободі слова, адже ці канали є інструментами іноземного впливу та становлять системну загрозу інформаційній безпеці України.

Міжнародна і Європейська федерації журналістів засудили санкції, запроваджені в Україні проти телеканалів, пов’язаних з народним депутатом від ОПЗЖ Віктором Медведчуком.

Liked the article?
Help us be even more cool!