ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

"Берлінале" завершився скандалом через обвинувачення в антисемітизмі

Лауреати міжнародного кінофестивалю “Берлінале” 25 лютого висловили на церемонії нагородження пропалестинські заяви та обвинувачення на адресу Ізраїлю. Після цього кількох переможців звинуватили в упереджених висловлюваннях щодо війни Ізраїлю проти ХАМАС. 

Крім того, був зламаний Instagram-канал розділу Berlinale Panorama, і на ньому розмістили антисемітські текстові пости про війну на Близькому Сході з логотипом Berlinale, повідомляють Укрінформ та Бабель.

Так, під час церемонії американський кінорежисер Бен Рассел звинуватив Ізраїль у вчиненні “геноциду”, а палестинський режисер Базель Адра сказав, що Ізраїль “знищує” палестинське населення.

Бен Рассел та Базель Адра, яких звинуватили в упереджених висловлюваннях щодо війни Ізраїлю проти ХАМАС. Фото – Ніколь Кубелка / Future Image / IMAGO.

Обурення тисяч телеглядачів спричинило те, що ані з боку офіційних осіб фестивалю, ані із зали не пролунало протестів і згадок про те, що 7 жовтня 2023 року ХАМАС напав на Ізраїль.

Заступниця речника німецького уряду Крістіане Хоффман на брифінгу для преси в Берліні звернула увагу, що переможці кінофестивалю не згадують про напад ХАМАС на Ізраїль.

“Неприйнятно, щоб… терористична атака ХАМАС 7 жовтня не була згадана. Під час будь-яких дебатів на цю тему, звичайно, важливо згадати подію, яка спровокувала цю нову ескалацію близькосхідного конфлікту, а саме напад ХАМАС”, – сказала Хоффман.

Своєю чергою “Берлінале” опублікував 26 лютого заяву з вибаченнями й словами, що зауваження переможців були “незалежними, індивідуальними думками, які жодним чином не відбивають позиції фестивалю”.

“Інколи однобокі та активістські висловлювання лауреатів премії були вираженням індивідуальної особистої думки. Вони жодним чином не відбивають позиції фестивалю”, – йдеться в заяві.

Організатори кінофестивалю підкреслили, що у вступній заяві як на церемонії відкриття “Берлінале”, так і на церемонії нагородження керівництво фестивалю зайняло чітку позицію щодо поточних конфліктів і бойових дій на Близькому Сході. 

Там зазначили, що у своїй промові на сцені виконавчий директор “Берлінале” Марієтт Різзенбек засудила атаку ХАМАС 7 жовтня, закликала звільнити заручників і згадала про страждання всіх жертв насильства в Ізраїлі та Газі.

“Ми розуміємо обурення тим, що заяви деяких лауреатів були сприйняті як надто односторонні, а в деяких випадках і недоречні… Однак “Берлінале” розглядає себе – сьогодні, як і в минулому, – як платформу для відкритого діалогу між культурами та країнами. Тому ми також повинні терпіти думки та заяви, які суперечать нашій власній думці, доки ці заяви не дискримінують людей чи групи людей у расистський чи подібний спосіб або не виходять за мезі законодавства. З нашого погляду, було б доцільно з точки зору змісту, якби лауреати премії та гості на церемонії нагородження також зробили більш диференційовані заяви з цього приводу”, – заявила Різзенбек. 

“Берлінале”, за її словами, виступає за демократію та відкритість і проти дискримінації та всіх форм ненависті.

Також “Берлінале” повідомив, що почав розслідування зламу своєї інстаграм-сторінки, і заявив, що не має стосунку до розміщених там антисемітських постів.

Берлінський міжнародний кінофестиваль – це один з найбільших публічних кінофестивалів у світі, який проводять щорічно з 1951 року. Цьогоріч фестиваль відбувався 15–25 лютого. 

Liked the article?
Help us be even more cool!