ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Асєєв: Свобода слова – це не фігура мови, а те, що стоїть за крок до власної смерті 

27.08.2021, 12:01
Фото – скріншот з відео ZN.ua
Фото – скріншот з відео ZN.ua

Журналіст, колишній політв’язень Кремля Станіслав Асєєв заявляє, що свобода слова – це не фігура мови, а те, що стоїть за крок до власної смерті. 

Про це він заявив 26 серпня під час виступу на VIII Львівському медіафорумі, повідомляє Укрінформ.

“Коли ми кажемо про свободу слова, то, якби мене про це запитали у 2015 році, я б сказав щось про політичне, про можливість сказати правду. Але сьогодні, у 2021 році, знаючи свій власний досвід, знаючи досвід багатьох журналістів, які загинули за те, що писали ті речі, які стали суспільною правдою в західному вільному світі… таких багато прикладів, і це каже про те, що свобода слова – це не фігура мови, а це щось, що завжди стоїть за крок до власної смерті, власного кінця”, – сказав Асєєв.

Він додав, що, усвідомлюючи це, журналісти можуть робити справжні речі, які дійсно змінюють або країну, або інколи навіть світ.

Асєєв нагадав, що завдяки оприлюдненню “і Освенцім чи якісь інші концтабори стають суспільно відомими на весь світ і засуджуються. “Засуджується зло, і зло завжди має конкретне ім’я. Це дуже важливо”, – підкреслив журналіст.

Як повідомляв ІМІ, 29 грудня 2019 року Станіслав Асєєв був звільнений у межах обміну утримуваними особами на Донбасі 29 грудня 2019 року. Бойовики “ДНР” звинувачували його в шпигунстві та утримували з 2017 року.

До затримання бойовиками Асєєв співпрацював з низкою українських медіа, зокрема з Радіо Свобода, перебуваючи в окупованому Донецьку. Писав статті для проєкту “Радіо Донбас.Реалії” під псевдонімом Станіслав Васін.

У 2018 році Радіо Свобода видало збірку есеїв Станіслава Асєєва “В Ізоляції” про життя на окупованій території Донбасу, які він писав із січня 2015 до травня 2017 року для Радіо Свобода, “Тижня”, “Української правди” та “Дзеркала тижня”.

Liked the article?
Help us be even more cool!