IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

11

64

5

22

Ассанжу загрожує до п’яти років в’язниці

Фото – Reuters 

Міністерство юстиції США звинуватило засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа в змові з Челсі Меннінг з метою злому секретного урядового комп’ютера. Про це повідомляє “Європейська правда” із посиланням на обвинувальний акт Мін’юсту США.

Звинувачення було оголошено в четвер після того, як Ассанжа взяли під варту в Лондоні у зв’язку із запитом США про екстрадицію, а також через порушення умов звільнення під заставу у 2012 році.

Його адвокат раніше заявляв, що Ассанж планує боротися з будь-якими звинуваченнями США проти нього.

Ассанжа звинувачують у тому, що він допоміг Челсі Меннінг, колишньому аналітику розвідки США й інформатору WikiLeaks, зламати пароль, за допомогою чого вдалося проникнути в комп’ютери Пентагону.

“Ассанж звинувачується в змові з метою здійснення комп’ютерного проникнення і вважається невинуватим доти, доки не буде доведена його провина. Якщо його визнають винним, йому загрожує максимальне покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі”, – йдеться в обвинуваченні.

Ассанж переховувався в посольстві від кримінального переслідування з 2012 року.

Ассанж отримав широку увагу громадськості за публікацію у WikiLeaks секретних матеріалів про участь США у війнах в Афганістані та Іраку.

Ще Новини