ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Ассанж домігся права на апеляцію щодо екстрадиції до США

24.01.2022, 16:03
Фото – Techly
Фото – Techly

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж отримав право оскаржити рішення Високого суду Лондона щодо його екстрадиції до США у Верховному суді Великобританії, повідомляє ВВС.

Як пише видання, поки що йдеться лише про те, що йому дозволено подати апеляцію, але гарантій її розгляду немає. 

Зазначається, це означає, що може минути ще багато місяців, перш ніж суд ухвалить остаточне рішення. У будь-якому разі це дає Ассанжу відтермінування екстрадиції до США, де він звинувачується у змові для отримання та розкриття відомостей, що становлять державну таємницю.

Як повідомляв ІМІ, 10 грудня 2021 року Високий суд Лондона скасував рішення нижчої інстанції та дозволив екстрадувати до США засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа.

Засновник Wikileaks Джуліан Ассанж був заарештований 11 квітня 2019 року, після семи років, проведених у посольстві Еквадору в Лондоні. Зараз він відбуває термін у 50 тижнів у британській в'язниці за порушення умов звільнення під заставу.

У липні 2021 року суд Еквадору позбавив громадянства Джуліана Ассанжа, який зараз перебуває у в'язниці у Великобританії. 

6 січня 2021 року Магістратський суд лондонського району Вестмінстер відмовився відпустити засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа під заставу. Ассанж залишиться у в'язниці до розгляду апеляції США в справі про екстрадицію.

4 січня 2021 року суд у Лондоні відмовив в екстрадиції Ассанжа до США. 

У червні 2020 року Міністерство юстиції США висунуло ще одне звинувачення Джуліану Ассанжу: йдеться про змову з хакерами з угруповань штибу Anonymous, унаслідок чого вони отримали доступ до секретних відомостей уряду США.

У березні 2020 року суд Лондона відмовився відпустити Ассанжа під заставу з в'язниці, незважаючи на заяви адвокатів про загрозу зараження коронавірусом у в’язниці. 

24 лютого 2020 року Лондонський королівський суд Вулвіча розпочав слухання щодо екстрадиції  Джуліана Ассанжа до США, де йому загрожує до 175 років позбавлення волі. 

США домагаються екстрадиції Ассанжа за обвинуваченням у незаконній публікації секретних матеріалів, зокрема імен засекречених джерел, а також у змові з ексаналітиком армії, колишнім рядовим Челсі Меннінг щодо доступу до секретної інформації.

У Швеції 2010 року Ассанжа також звинуватили в сексуальних домаганнях і зґвалтуванні. Однак пізніше прокуратура країни вирішила закрити справу про зґвалтування.

Liked the article?
Help us be even more cool!