ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Британський суд дозволив екстрадицію Ассанжа до США

10.12.2021, 13:32
Фото – Reuters / Simon Dawson
Фото – Reuters / Simon Dawson

Високий суд Лондона скасував рішення нижчої інстанції та дозволив екстрадувати до США засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на АР.

Рішення апеляційного суду, ухвалене 10 грудня, ймовірно, буде оскаржене.

Раніше цього року суддя нижчої інстанції Ванесса Барайтсер відхилила запит американського уряду про екстрадицію Ассанжа до США, де він розшукується за публікацію кількасот секретних документів, пов’язаних з війнами в Афганістані та Іраку. У США загалом йому загрожує до 175 років в'язниці за обвинуваченням у шпигунстві.

Барайтсер тоді відмовила в екстрадиції за станом здоров’я, заявивши, що Ассанж, ймовірно, скоїть самогубство, якщо його триматимуть у суворих умовах ув’язнення в США.

50-річний Ассанж зараз утримується в лондонській в'язниці суворого режиму Белмарш.

Як повідомляв ІМІ, засновник Wikileaks Джуліан Ассанж був заарештований 11 квітня 2019 року, після семи років, проведених у посольстві Еквадору в Лондоні. Зараз він відбуває термін у 50 тижнів у британській в'язниці за порушення умов звільнення під заставу.

У липні 2021 року суд Еквадору позбавив громадянства Джуліана Ассанжа, який зараз перебуває у в'язниці у Великобританії. 

6 січня 2021 року Магістратський суд лондонського району Вестмінстер відмовився відпустити засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа під заставу. Ассанж залишиться у в'язниці до розгляду апеляції США в справі про екстрадицію.

4 січня 2021 року суд у Лондоні відмовив в екстрадиції Ассанжа до США. 

У червні 2020 року Міністерство юстиції США висунуло ще одне звинувачення Джуліану Ассанжу: йдеться про змову з хакерами з угруповань штибу Anonymous, унаслідок чого вони отримали доступ до секретних відомостей уряду США.

У березні 2020 року суд Лондона відмовився відпустити Ассанжа під заставу з в'язниці, незважаючи на заяви адвокатів про загрозу зараження коронавірусом у в’язниці. 

24 лютого 2020 року Лондонський королівський суд Вулвіча розпочав слухання щодо екстрадиції  Джуліана Ассанжа до США, де йому загрожує до 175 років позбавлення волі. 

США домагаються екстрадиції Ассанжа за обвинуваченням у незаконній публікації секретних матеріалів, зокрема імен засекречених джерел, а також у змові з ексаналітиком армії, колишнім рядовим Челсі Меннінг щодо доступу до секретної інформації.

У Швеції 2010 року Ассанжа також звинуватили в сексуальних домаганнях і зґвалтуванні. Однак пізніше прокуратура країни вирішила закрити справу про зґвалтування.

Liked the article?
Help us be even more cool!