ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Апеляційний суд скасував ухвалу про оголошення Муравицького в міжнародний розшук

Апеляційний суд Житомирської області скасував ухвалу Корольовського райсуду Житомира про оголошення в міжнародний розшук обвинуваченого в державній зраді журналіста Василя Муравицького та взяття його під варту.

Про це Укрінформу повідомив прокурор Вадим Левченко за результатами судового засідання сьогодні, 23 жовтня.

“В ухвалі суду йшлося про оголошення Муравицького в міжнародний розшук, а другим пунктом було застосувати до нього тримання під вартою. Згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, оскаржується в апеляційній інстанції лише тримання під вартою і воно вже далі касаційному оскарженню не підлягає. А суд апеляційної інстанції вирішив два питання і трохи вийшов за межі своєї компетенції. Це нестандартна ситуація, вона не врегульована конкретно, але практика Верховного суду передбачає, що коли судом постановляються ухвали, які взагалі ніде не передбачені, то вони скасовуються. Тут ідеться про скасування ухвали щодо оголошення в міжнародний розшук”, – зазначив Левченко.

За його словами, прокуратура може оскаржити в касаційній інстанції рішення апеляційного суду щодо скасування ухвали про оголошення Муравицького в міжнародний розшук. Утім, як зауважив Левченко, постає питання про доцільність такого оскарження з огляду на те, що Муравицький вийшов на відеозв’язок із судом, а також надав документи про те, що він отримав у Фінляндії політичний притулок.

Сам Муравицький на сьогоднішньому судовому засіданні заявив клопотання про відвід колегії суддів Корольовського райсуду, яка розглядає його справу. Він апелював до того, що вона порушує принцип неупередженості та ігнорує розгляд його клопотань. Суд задовольнив заяву обвинуваченого про відвід колегії суддів. Надалі цю справу передадуть на автоматичний розподіл для формування нової колегії.

Як повідомляв ІМІ, 28 серпня 2023 року Корольовський районний суд Житомира задовольнив клопотання прокурора та оголосив у міжнародний розшук обвинувачуваного в державній зраді блогера Василя Муравицького.

15 травня стало відомо, що Муравицький у клопотанні до Корольовського районного суду Житомира поінформував, що перебуває на території Європейського Союзу.

Раніше інформацію про перебування Муравицького за кордоном підтвердила його адвокатка Марина Шолодько, але відмовилася сказати, де саме він перебуває. За інформацією джерел Укрінформу в правоохоронних органах, Муравицький виїхав з України влітку 2021 року.

Василя Муравицького заарештували в серпні 2017 року. Журналіст із 2014-го активно публікував антиукраїнські матеріали та коментував події в Україні для проросійських ЗМІ. Блогер обвинувачується в скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (“Державна зрада”), ч. 2 ст. 110 (“Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України”), ч. 2 ст. 161 (“Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності”) та ч. 1 ст. 258-3 (“Участь у діяльності терористичної організації”) Кримінального кодексу України. 

На судовому засіданні 27 червня 2018 року Корольовський районний суд замінив Муравицькому запобіжний захід на домашній арешт. До того він був під вартою. 

29 листопада 2019 року Корольовський районний суд Житомира дозволив підозрюваному нічний домашній арешт замість цілодобового.

Корольовський районний суд міста Житомира досі розглядає справу журналіста. Підсудний на засідання не з’являється майже два роки, а виходить лише на відеозв’язок, адже перебуває за кордоном.

Василь Муравицький свою провину не визнає.

Liked the article?
Help us be even more cool!