ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Апеляційний суд скасував наданий ДБР дозвіл на доступ до даних "Схем"

12.11.2019, 15:40
Фото – Радіо Свобода
Фото – Радіо Свобода

12 листопада Київський апеляційний суд частково задовольнив апеляційну скаргу програми “Схеми” на ухвалу Печерського районного суду і, таким чином, скасував наданий слідчим ДБР надали дозвіл на тимчасовий доступ до редакційної комунікації та інших даних журналістів програми, які готували розслідування “Mr. Petro Incognito”, повідомляє Радіо Свобода.

Суд також призначив повторний розгляд клопотання слідчих у суді першої інстанції – Печерському районному суді міста Києва.

“...Тимчасовий доступ до документів з можливістю їхнього вилучення в копіях, які знаходяться у розпорядженні Радіо Свобода, скасувати. Постановити нову ухвалу, якою призначити новий розгляд у суді першої інстанції клопотання слідчого Сегеди про надання слідчому та групі слідчих у кримінальному провадженні… тимчасовий доступ до документів з можливістю їхнього вилучення, які знаходяться в розпорядженні Радіо Свобода. Ухвала оскарженню не підлягає”, – таке рішення озвучила суддя Ольга Юрдига на засіданні.

Адвокатка ІРРП Віра Крат оцінила рішення апеляційного суду позитивно: “Оскільки ухвала (Печерського суду про доступ ДБР до редакційної комунікації. – Ред.) скасована, загрози обшуків для Радіо Свобода наразі немає. А далі ми будемо свої аргументи надавати суду першої інстанції”.

Щодо ймовірного ризику, що Печерський суд повторно надасть доступ до документів редакції, юристка заявила: “Я не виключаю (цього. – Ред.), але я маю надію, що наші аргументи будуть заслухані та прийняті… Це буде інший склад Печерського суду. Я як адвокат не можу говорити про упередженість конкретного суду. Якщо будуть підстави говорити про упередженість конкретного судді – ми це питання будемо розглядати”.

На засіданні цього разу також були присутні представники правоохоронних органів – прокурор Генпрокуратури Дмитро Кривов'яз та слідчий ДБР Павло Сегеда. Від коментарів вони категорично відмовились. У залі суду перебували також представники місії ОБСЄ в Україні.

Адвокати “Схем” зазначили, що хоч в ухвалі Печерського суду і було вказано, що вона не підлягає оскарженню, але юристи звернулися до Київського апеляційного суду з вимогою її скасувати, оскільки вона надає доступ до документів, що містять охоронювану законом таємницю журналістських джерел.

Як повідомляв ІМІ, 17 жовтня Печерський районний суд Києва надав слідчим ДБР дозвіл на тимчасовий доступ до редакційної комунікації журналістів програми “Схеми: корупція в деталях”, які готували розслідування “Mr. Petro Incognito” (про таємну відпустку Петра Порошенка на Мальдівах, опубліковане в січні 2018 року під авторством Михайла Ткача і Наталки Седлецької).

Також слідчі отримали дозвіл на доступ до цілої низки інших внутрішньоредакційних даних – графіку роботи журналістів, операторів та водіїв, даних щодо оплати їхньої праці тощо.

Таке рішення суд ухвалив у межах досудового розслідування кримінального провадження ДБР щодо “незаконного переправлення осіб”, зокрема експрезидента, через державний кордон “з використанням завідомо підроблених документів”.

Згідно з рішенням суду, якщо редакція не надасть правоохоронцям зазначеної інформації, то суд за клопотанням слідчих ДБР “має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів”.

Редакція програми “Схеми: корупція в деталях” заявила, що вважає надмірним обсяг даних журналістів, дозвіл на доступ до яких отримало Державне бюро розслідувань через ухвалу Печерського районного суду Києва.

Редакція “Схем” подала до Київського апеляційного суду скаргу на ухвалу Печерського суду, якою слідчим ДБР надали дозвіл на тимчасовий доступ до даних журналістів програми.

Liked the article?
Help us be even more cool!