ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Суд дав ДБР дозвіл на доступ до редакційної комунікації та інших даних журналістів "Схем"

23.10.2019, 16:17
Фото – Радіо Свобода
Фото – Радіо Свобода

17 жовтня Печерський районний суд Києва надав слідчим ДБР дозвіл на тимчасовий доступ до редакційної комунікації журналістів програми “Схеми: корупція в деталях”, які готували розслідування “Mr. Petro Incognito” (про таємну відпустку Петра Порошенка на Мальдівах, опубліковане в січні 2018 року під авторством Михайла Ткача і Наталки Седлецької), повідомляє Радіо Свобода.

Окрім того, слідчі отримали дозвіл на доступ до цілої низки інших внутрішньоредакційних даних – графіку роботи журналістів, операторів і водіїв, даних щодо оплати їхньої праці.

Таке рішення суд ухвалив у межах досудового розслідування кримінального провадження Державного бюро розслідувань щодо ймовірного “незаконного переправлення осіб”, зокрема експрезидента, через державний кордон “із використанням завідомо підроблених документів”.

Строк дії ухвали – місяць. Згідно з рішенням суду, якщо редакція не надасть правоохоронцям зазначеної інформації, суд за клопотанням слідчих ДБР “має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання і вилучення зазначених речей і документів”.

Перелік даних, які журналісти мають передати в ДБР на виконання ухвали суду, такий:

  • весь відзнятий матеріал;
  • інформаційні запити і відповіді на них, які надіслано під час готування зазначеної передачі;
  • можливі документальні матеріали, що підтверджують присутність (обліки робочого часу, завдання, бухгалтерські документи про виплати грошової винагороди за виконання завдань, редакційні завдання, оплату транспортних послуг, путівок на автомобілі) задіяних журналістів, операторів, водіїв та інших співробітників під час знімання матеріалу, зокрема у вечірній і нічний час (у тому числі 08.01.2018), для вказаної передачі;
  • інші наявні документальні матеріали, що стосуються зазначеної телепередачі (службові записки, повідомлення, погодження випуску в ефір, редагування, затвердження тексту телепередачі, внесення правок, рецензії, заперечення тощо).

В ухвалі Печерського районного суду Києва зазначається також, що вона не підлягає оскарженню.

Як нагадує видання, 6 серпня у ДБР повідомили, що розслідують можливі факти організації незаконного переправлення через український державний кордон колишнього Президента України. Досудове розслідування проводять за статтями “службове підроблення”, “незаконне переправлення осіб через державний кордон України”, “використання завідомо підробленого документа”.

Імені колишнього Президента в повідомленні не вказано, проте Радіо Свобода стало відомо, що йдеться про Петра Порошенка. Справа стосується його відпочинку на Мальдівах у січні 2018 року, про який писали журналісти програми “Схеми” у своєму розслідуванні “Mr. Petro Incognito. Таємна відпустка Президента Порошенка”.

Згідно з розслідуванням, неафішований президентський відпочинок, що тривав з 1 до 8 січня, разом з перельотом загалом коштував не менш ніж 500 тисяч доларів, що становило понад 14 мільйонів гривень.

Журналісти програми припустили, що Президент України Петро Порошенко зі своїми супутниками міг літати на Мальдівські острови під вигаданими прізвищами і не проходити паспортного і митного контролю.

Водночас Петро Порошенко наголошував, що кордон він перетинав за своїм прізвищем, “по своєму паспорту, з відповідною реєстрацією в прикордонників”.

Liked the article?
Help us be even more cool!