ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Аліну Паш мали б дискваліфікувати з нацвідбору за підроблення документів – голова наглядової ради НСТУ

16.02.2022, 11:21
Фото – UA: Суспільне мовлення
Фото – UA: Суспільне мовлення

Організаційний комітет національного відбору на Євробачення мав би дискваліфікувати співачку Аліну Паш та укласти договір з тим, хто посів друге місце.

Про це в коментарі Укрінформу сказала голова наглядової ради НСТУ Світлана Остапа.

“Оскільки це підробка документів, це злочин. Це порушення правил, і вирішувати буде оргкомітет Євробачення. Я думаю, що оргкомітет має дискваліфікувати Аліну Паш за такі діяння. Тоді, відповідно до положення, мають укласти договір з тими, хто посів друге місце на відборі, якщо вони погодяться і не буде ще якихось порушень”, – сказала вона.

Остапа пояснила, що іноді повідомлення про те, що той чи інший виконавець порушив закон чи положення про відбір, надходять постфактум. “Ми перевіряємо, і якщо це не підтверджується, то (виконавець. – Ред.) залишається, а якщо підтверджується, то дискваліфікується. Європейська мовна спілка, яка відповідає за проведення Євробачення на європейських суспільних мовниках, весь час закликає, щоб мовники не політизували цей конкурс, але в тій ситуації, в якій перебуває Україна, це просто неможливо зробити”, – сказала голова наглядової ради НСТУ. Водночас вона нагадала, що “в нас є законодавство щодо країни-агресора, і певні поправки були внесені в саме вітчизняне положення про національний відбір”.

За словами Світлани Остапи, на конкурс подалися 300 виконавців, і в мовника немає повноважень і можливостей перевіряти всіх виконавців, їхні поїздки та всі документи. Вона зазначила, що якщо є інформація у відкритих джерелах про те, що виконавець давав концерт на території країни-агресора чи на окупованих територіях, то заявки відхиляються.

“Тут була публічна інформація щодо Аліни Паш, з'явилася вона нібито з її інтерв'ю з Катериною Осадчою. Але вона не говорила, що вона виступала. Вона говорила, що була в Москві, їздила до Криму. Потім вона нам пояснила, що це були дві різні поїздки, не концерти. Що там просто сів літак, який летів зі Стамбула в Москву, а в Крим вона їздила на весілля. І вона про це сказала в ефірі нашого телеканалу. Коли компанія подала запит до ДПСУ, щоб перевірити, чи Паш потрапляла в Крим законним шляхом, нам прийшла відмова. Нам повідомили, що вони не мають давати таку інформацію, бо це персональні дані. І така інформація надається тільки запитувачу Аліні Паш”, – сказала Остапа.

За її словами, довідку команда Паш надала вже протягом конкурсу і компанія її оприлюднила після перемоги Паш. А після великої хвилі негативу через те, що співачка потрапила на конкурс, мовник знову звернувся до Прикордонної служби, надіслав їй довідку і попросив повідомити, чи вона справжня.

“І в результаті вони повідомили телефоном, що довідку цю не видавали, а завтра надійде нам офіційна відповідь”, – зауважила Остапа.

Як повідомляв ІМІ, 15 лютого голова правління Суспільного Микола Чернотицький повідомив, що звертатиметься до правоохоронних органів щодо підроблених документів Аліни Паш.

15 лютого речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко повідомив, що ДПСУ не видавала переможниці національного відбору Євробачення-2022 Аліні Паш довідку про законний перетин державного кордону України через КПВВ Чаплинка у 2015 році.

Аліна Паш пояснила в Instagram, що вищевказану довідку доручила отримати своїй команді. Також вона повідомила, що подала повторний запит прикордонникам, і наполягає, що не порушувала закон.

14 лютого Суспільний мовник звернувся до Державної прикордонної служби України з проханням підтвердити або спростувати факт підроблення довідки про перетин державного кордону з Кримом, яку надала команда переможниці національного відбору Євробачення-2022 Аліни Паш.

Суспільне заявило, що не підписуватиме угоду з Паш щодо участі в міжнародному пісенному конкурсі “Євробачення” до завершення перевірки та з’ясування фактів.

12 лютого на нацвідборі на Євробачення-2022 перемогу отримала співачка Аліна Паш із піснею “Тіні забутих предків”. Водночас гурт Kalush Orchestra, який посів друге місце, заявив про фальсифікації та намір оскаржувати результати конкурсу в суді.

Менеджерка переможниці національного відбору Євробачення-2022 Аліни Паш пояснила, що довідку про перетин адмінкордону з Кримом надав “член команди”.

Liked the article?
Help us be even more cool!